Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
15/11/2023 - 13:45

Zadbali o radość i uśmiech dzieci. Wyjątkowe zawody podsumowane [ZDJĘCIA] [WIDEO]

“O radość i uśmiech dziecka”. Pod takim hasłem odbywały się zawody zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego wraz z sądeckim kołem Ligi Obrony Kraju “Snajper”. Podczas podsumowania całego wydarzenia najmłodsi byli niezwykle zadowoleni.

Wyjątkowe zawody w Nowym Sączu

Zawody dla osób z niepełnosprawnościami są zawsze doskonałą możliwością do wzajemnej integracji i zabawy. Sprawiają również najmłodszym sporo radości. Tak właśnie było w przypadku wydarzenia, które odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu (SOSW).

W środę odbyło się uroczyste zakończenie XXXIII Jesiennego Pięcioboju Sportowo-Rekreacyjnego, któremu przyświecało hasło: “O radość i uśmiech dziecka”. Za jego organizację odpowiadało koło Ligi Obrony Kraju “Snajper” działające w Nowym Sączu.

Na pięciobój składał się rzut lotkami do tarczy, ringo, kości, rzut piłkami do kosza oraz boccia. Wszyscy doskonale się bawili.

Pięciobój podsumowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

- Robimy to wszystko, aby sprawić radość dzieciom. Zaczynało się to przed 33 laty w schronisku PTTK na Przehybie i trwa do dzisiaj. Cieszymy się, że jako społeczni działacze Ligi Obrony Kraju możemy coś zrobić dla najmłodszych - powiedział “Sądeczaninowi” Józef Fiut, prezes LOK “Snajper.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali: Hanna Tokarczyk, Sebastian Rosiek, Maja Głowacka, Igor Michalik, Oliwia Stawiarska, Daniel Trojan, Karolina Ziółkowska, Tomasz Śliwa, Katarzyna Kościółek, Damian Michalik. Wszyscy uczestnicy odebrali upominki. Wręczała je dyrektor SOSW oraz wiceprzewodniczący sądeckiej Rady Miasta - Artur Czernecki.

Dodajmy, że koło LOK “Snajper” obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności. Z SOSW w Nowym Sączu współpracuje natomiast od 33 lat. Relacja z wydarzenia znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)

Podsumowanie pięcioboju sportowego w SOSW w Nowym Sączu
“O radość i uśmiech dziecka”. Pod takim hasłem odbywały się zawody zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego wraz z sądeckim kołem Ligi Obrony Kraju “Snajper”. Podczas podsumowanie całego wydarzenia najmłodsi byli niezwykle zadowoleni.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu