Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
18/02/2013 - 13:38

Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza. Zobacz wydawnictwo

Ponad 60 uczniów uczestniczących w przedświątecznej akcji charytatywnej Sercu-Sercu, wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Sądecką – „Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza”. Wszystkie znalazły się w specjalnie przygotowanym wydawnictwie.
Przedświąteczna akcja „Serce-Sercu” organizowana już po raz osiemnasty przez Fundację Sądecką osiągnęła w 2012 roku imponujący wynik. Dzięki pracy niemal tysiąca wolontariuszy udało się sporządzić ponad 1 300 paczek, które trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu. To dzięki tej wspaniałej młodzieży, rodziny, które zmagają się z trudnościami finansowymi, chorobą, czy niepełnosprawnością, mogły spędzić piękne i radosne święta.
Tegorocznej akcji towarzyszył konkurs na pracę pisemną pod hasłem: "Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza". Jego rozstrzygnięcie miało miejsce podczas Wielkiej Gali Sądeckiego Wolontariatu, która odbyła się w piątek – 15 lutego, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu. Pisaliśmy o tym: Serce-Sercu i Festiwal Biegowy: Podsumowanie dobrego działania. Najciekawsze, zdaniem Komisji Konkursowej, opowiadanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych, napisała Laura Studniarz z Publicznego Gimnazjum im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju.
- Jest bardzo wiele pozytywnych momentów, które zapamiętałam z akcji – wspomina. - Stojąc przy koszyku z zakupami zauważyłam, że osoby, które naprawdę mają z czego żyć znacznie rzadziej dzielą się z innymi. Ci zaś borykający się z problemami finansowymi, wręcz przeciwnie. Akcję przeprowadzaliśmy dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Tym osobom pomogliśmy i to jest najważniejsze.
W kategorii szkół średnich zwyciężyła Agnieszka Bodziony – uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu.
- Moje wspomnienia związane z akcją Serce-Sercu są bardzo pozytywne – mówi. - Bo jest to coś wspaniałego pomagać drugiemu człowiekowi. Nie było to też tak trudne, jak inne formy pomocy innym.
Na zwyciężczynie czekały nagrody – stypendia o wartości 1500 zł. Autorzy prac, którzy zajęli 2 i 3 miejsce otrzymali odpowiednio stypendia roczne wartości 1000 zł i 500 zł. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też drobne upominki. Przygotowano także specjalne wydawnictwo, w którym znalazły się wszystkie przesłane na konkurs prace.
Zachęcamy do zapoznania się ze wspomnieniami wolontariuszy . Wydawnictwo prezentujemy po lewej stronie na portalu www.sadeczanin.info TUTAJ.
Przypominamy wyniki konkursu:
Kategoria – gimnazja
I miejsce: LAURA STUDNIARZ, Publiczne Gimnazjum im. J. Dietla w Krynicy
II miejsce: GABRIELA MICHALIK, Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu
III miejsce: Agnieszka Czech, Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu
Kategoria – szkoły średnie
I miejsce: AGNIESZKA BODZIONY, Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu
II miejsce: EDYTA MUCHA, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej
III miejsce: ANNA OLEKSY, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu

(KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu