Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
04/03/2020 - 10:25

Artyści z The Voice of Poland grali dla 7-latki, która walczy z glejakiem

W niedzielę, 1 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się koncert charytatywny o nazwie ,,Wszystko za życie". Artyści grali i śpiewali dla 7-letniej Gabrysi Szewczyk, która walczy z nieoperacyjnym guzem mózgu - glejakiem złośliwym.

Podczas koncertu charytatywnego zagrali między innymi: zespół Druga Strona Dnia, którego liderem jest Witold Szewczyk - dziadek Gabrysi, Or_kiestra - Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod kierownictwem Justyny Zawiślan, wokaliści Michał Szczygieł - finalista programu The Voice of Poland oraz Maciej Mazur - uczestnik programu The Voice of Poland. Publiczność zachwycili również Szymon Pejski - debiutant festiwalu w Opolu w 2017 roku, "AZZJA", Danuta Głąb, Patrycja Koralik, Małgorzata Zawiślan, Anita Dudczak, Justyna ŚwieradMateusz Hojniak oraz Sara Kociołek Grzegorz Sroka

Leczenie glejaka złośliwego jest bardzo kosztowne i w znacznym stopniu przekracza możliwości finansowe rodziny Gabrysi. Dziewczynka została poddana eksperymentalnej terapii lekiem, który nie jest dostępny w Polsce. Lek jest skuteczny, a stan zdrowia Gabrysi uległ poprawie. Pojawiła się szansa na wyleczenie, jednak koszt kolejnych dawek leku oscyluje wokół kwoty 25 tysięcy złotych. 

Dla Gabrysi mieszkańcy Sądecczyzny zorganizowali wiele akcji charytatywnych - koncertów, kiermaszów i licytacji. Podczas niedzielnego wydarzenia udało się zebrać kwotę 20 628,32 zł. Ludzie o gorących sercach chcą pomóc spełnić marzenie 7-latki. Osoby, które nie mogły pojawić się na koncercie, też mogą ją wesprzeć! 

Numer rachunku bankowego do wpłat złotówkowych: Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytuł: 36367 Szewczyk Gabriela Nowy Sącz - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

[email protected], fot. Bartosz Bodziony

Artyści z The Voice of Poland grali dla 7-latki, która walczy z glejakiem
Fot. Bartosz Bodziony


Dziękujemy za przesłanie błędu