Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
02/12/2023 - 10:00

Autentikos z nowym utworem - "Hongkong (miasto za murem)"

Profesor dr hab. n. med. Sebastian Giebel to jeden z najwybitniejszych polskich transplantologów, filar Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie. Ale też lider i autor tekstów rockowego "Autentikosa", który znów wydał przebojowy utwór: "Hongkong (miasto za murem)".

Profesor dr hab. n. med. Sebastian Giebel jest szefem Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, oddziału w Gliwicach. Jest także - jak informuje glospacjenta.pl - także prezesem Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych i Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków. Autor 180 publikacji naukowych, w tym europejskich rekomendacji dotyczących leczenia chorych na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Międzynarodowy ekspert w dziedzinie transplantacji komórek krwiotwórczych.

Po raz pierwszy z profesorem Giebelem rozmawialiśmy w 2019 roku, podczas obrad Forum Ekonomicznego. Między innymi o technologii Car-T cells, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie metod immunoterapii - wykorzystaniu komórek układu odpornościowego pacjenta do walki z nowotworem.

Ale profesor dr hab. n. med.Sebastian Giebel ma też muzyczna pasje. Jego zespół "Autentikos", jak zdradził nam profesor, powstał, gdy poznał swych sąsiadów. Okazało się, że jednym z nich jest doskonały perkusista. Uzupełnienie zespołu o kolejnych rockmanów nie zajęło dużo czasu, a grupa nie tylko dawała koncerty (jeden z zarejestrowanych, nagrała wspólnie z zespołem "Śląsk"), ale nagrywała płyty i wideoclipy.

Najnowszym jest "Hongkong (miasto za murem)", zrealizowany, w chętnie wykorzystywanych przez kino sceneriach otocznej murem cżeści Hongkongu - koszmarnego miasta Kowloon. Posłuchajcie i obejrzyjcie. Muzyka i słowa "Jestem z miasta za murem, Nie przestraszysz mnie mundurem..." pozostaną z Wami na długo. (tk) Fot. YoutubeDziękujemy za przesłanie błędu