Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
28/08/2020 - 12:50

Awanse dla nauczycieli i dyrektorskie posady. Szykują się do szkoły w powiecie.

Na ostatniej wakacyjnej prostej starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Z powodu koronawirusa przedłużył też pełnienie funkcji dyrektorom dwóch placówek. Konkursy na te stanowiska nie mogły się odbyć z powodu epidemii.

Stopnie awansu zawodowego odebrały Justyna Gaida – nauczyciel fizyki w LO im. Grottgera w Grybowie, Angelika Krawczyk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół im. Orkana w Marcinkowicach oraz Halina Popiela – nauczyciel wychowawca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

Z powodu epidemii COVID-19 nie odbyły się konkursy na dyrektorów dwóch placówek. Z tego powodu Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przedłużył pełnienie funkcji Grzegorzowi Skalskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i Krzysztofowi Szewczykowi – dyrektorowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Powierzył też Iwonie Sikorskiej pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

Podczas spotkania z nauczycielami starosta Marek Kwiatkowski wręczył nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy Leszkowi Misiewiczowi – dyrektorowi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu. Za 36 lat pracy podziękował odchodzącemu na emeryturę – dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy.

- Wszystkim dziękuję za ofiarną pracę w bardzo szczególnym, bo obarczonym pandemią, minionym roku szkolnym - mówił do nauczycieli i pedagogów starosta Marek Kwiatkowski. - W sposób płynny przeskoczyliście do etapu nauki zdalnej, co było naprawdę dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Podołaliście temu wyzwaniu.

Starosta podkreślił, że nadchodzący rok szkolny z pewnością nie będzie łatwy ze względu na koronawirusa. Uczulił dyrektorów szkół, by przestrzegali wytycznych sanitarnych, które mają zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa. (szel)

Zawodowe awanse dla nauczycieli z powiatu nowosądeckiego
Fot. Paweł Szeliga


Dziękujemy za przesłanie błędu