Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
30/08/2017 - 22:10

Barcice w czołówce kulturalnej Polski! Pannonica nagrodzona prestiżowym laurem

Międzynarodowe Jury i Zespół Ekspertów EFA (European Festivals Association) w Brukseli przyznał Festiwalowi Pannonica elitarny znak „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”). Tym znakiem nagradza się najlepsze europejskie festiwale za „wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury”. Jak donosi "Wyborcza": Pannonica Folk Festival to coś więcej niż tylko plenerowy festiwal muzyczny.

Jak udało się osiągnąć taki sukces?

-  Oczywiście będą gwiazdy: w tym roku te najjaśniejsze to Fanfara Ciocarlia (RO),  (HU), Shantel & Bucovina Club Orkestar (Planet Paprika/D/RO), Kapela ze Wsi Warszawa (PL), Duvački Orkestar Ekrem Mamutović (SRB), ale przecież i pozostałe siedem kapel mogłoby utworzyć linaup marzeń niejednego festiwalu – mówią wprost organizatorzy.

- Pannonica to miejsce spotkań i radosnego współprzeżywania kontaktu z żywą kulturą Nowej Europy i naturą. Jest autentycznym, multidyscyplinarnym, niekomercyjnym, pulsującym energią tyglem skupiającym społeczność miłośników kultury „panońskiej” w jej barwnych odmianach; węgierskiej, bałkańskiej, cygańskiej i karpackiej.

Nie bez znaczenia dla sukcesu jest miejsce organizacji festiwalu.

Zobacz też: Wojciech Knapik i jego Pannonica: festiwal, który pokochali ludzie aż z 90 krajów całego świata

- Festiwal odbywa się w Beskidzie Sądeckim, na historycznym szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy.  Mimo, że organizowany  jest z dala od aglomeracji, „w krzakach, pośrodku niczego”, przyciąga liczną, kolorową publiczność ściągającą do wioski festiwalowej nad Popradem z całej Polski i świata– nie kryje satysfakcji Wojciech Knapik, pomysłodawca i dusza przedsięwzięcia.  

"Wybiorcza" nie stroni od kolejnych pochwał. Mocną stroną imprezy jest tętniąca życiem wioska festiwalowa, gdzie w czasie festiwalu mieszka razem kilka tysięcy uczestników. To tu organizowane są warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, taneczne, teatralne, a także pokazy filmów, spotkania z literatami, biesiady.

- Podczas festiwalu promowana jest idea Slow Food i Slow Life oraz szacunek dla natury. Festiwal jest przyjazny dla małych dzieci. Rodziny z dziećmi stanowią bardzo ważną grupę docelową – podkreślają organizatorzy.

Festiwal rozpoczyna sie w czwartek 31 sierpnia i potrwa trzy dni zakończy się w nocy
z soboty na niedzielę.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info 






Dziękujemy za przesłanie błędu