Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
03/07/2017 - 10:30

Będzie wielka impreza na sądeckim rynku. Imieniny miasta i 5 lipca feta Sandecji

Feta Sandecji z okazji awansu do Lotto Ekstraklasy, spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. “Galeria Sandecjana”, XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej “Skowroneczek”, imieniny miasta, koncerty znanych gwiazd i imprezy towarzyszące. Te wszystkie wydarzenia wpisują się w 725. rocznicę lokacji Nowego Sącza.

Uroczyste imieniny Nowego Sącza rozpoczną się w środę (5 lipca) fetą Sandecji, która świętuje awans do Lotto Ekstraklasy. Impreza odbędzie się na sądeckim rynku o godz. 19. Prezydent Ryszard Nowak wręczy piłkarzom puchar i złoży gratulacje. Następnie przedstawiciele klubu podsumują sezon piłkarski 2016/2017. Podczas uroczystości zostanie zaprezentowana drużyna, która powalczy o punkty w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Impreza zakończy sie koncertem zespołu "Electric Girls" oraz pokazem sztucznych ogni.

W czwartek 6 lipca odbędzie się finał XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Skowroneczek”. Impreza rozpocznie się o godz.19.  Na scenie wystąpi zespół “Promyczki Dobra” oraz laureaci konkursu.

To nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali na czwartek. O godz. 16.30 w sali reprezentacyjnej ratusza odbędzie sie promocja XLV Rocznika Sądeckiego. Będzie on poświęcony dwóm zasłużonym postaciom – Józefowi Jungiewiczowi, działaczowi “Solidarności”, byłemu wojewodzie nowosądeckiemu oraz dr Józefowi Hamplowi, historykowi Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który przez wiele lat był związany z Rocznikiem Sądeckim.  Podczas spotkania zostaną zaprezentowane także dwie książki. Pierwsza z nich “Sto scen z historii Nowego Sącza 1292-2017” autorstwa Andrzeja Górszczyka, a druga “Z dziejów rodu Aleksandrów” , którą napisał prof. Tadeusz Aleksander.

Piątek (7 lipca) także obfituje w liczne atrakcje. O godz. 20 przed publicznością we wspólnym koncercie wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza z zaprzyjaźnioną Orkiestrą Straży Granicznej Królestwa Holandii. Nowosądeccy pogranicznicy mieli okazję już wiele razy koncertować z holenderską orkiestrą, dlatego koncert zapowiada się znakomicie.

W sobotę (8 lipca) na sądeckim rynku będzie można posłuchać popowych, ale również rockowych przebojów. Na scenie wystąpią zaśpiewają Black Light, Violka, Ewelina Lisowska, a także Tomasz Wolak Rock Band. Gwiazdą wieczoru będze zespół Pectus.Impreza rozpocznie się o godz. 16.

Zobacz także: 51. Festiwal im. Jana Kiepury zbliża się wielkimi krokami. Już wiadomo kto wystąpi

W niedzielę (9 lipca) będzie finał uroczystości imieninowych. Przed publicznością o godz. 18:45 wystąpi Majka Jeżowska. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. "Galeria Sandecjana". Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni.- "Galeria Sandecjana" to muzyczny spektakl, odwołujący się do współczesności miasta i jego mieszkańców – wyjaśnia Roman Kołakowski, twórca spektaklu. - Na multimedialnej scenie na Rynku wystąpią aktorzy, wokaliści i muzycy wywodzący się z Nowego Sącza, tutaj rozpoczynający karierę artystyczną lub mieszkający w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie.

Wśród artystów na scenie będzie można zobaczyć aktorki: Katarzynę Ucherską, Katarzynę Zielińską i Angelikę Kurowską; wokalistki - Natalię Zabrzeską, Małgorzatę Saratę i Majkę Jeżowską, a także aktorów: Piotra Piksę i Jerzego Schejbala

RG ([email protected]), Fot. ilustracyjna JBDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe