Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
28/05/2024 - 21:25

Bezpłatne warsztaty Street Art z Mgr Morsem

Street art - inaczej sztuka uliczna to tworzenie dzieł w przestrzeni publicznej. Głównie bywa kojarzona z tworzeniem murali. Ale nie tylko. Mogą to być również plakaty uliczne, szablony, vlepki, czy happeningi. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat street artu, a nawet spróbować swoich własnych sił jako artysta, koniecznie weź udział w warsztatach prowadzonych przez znanego sądeckiego twórcę murali.

Na początek kilka słów o mgr Morsie, czyli Mariuszu Brodowskim, choć będąc Sądeczaninem trudno go nie kojarzyć. Jego seria murali tzw. „Serial na Węgierskiej” zachwycała, budziła kontrowersje i pobudzała do dyskusji. Dokładnie takie zadanie ma pełnić street art. 

Magister Mors jest malarzem, twórcą murali, działaczem społecznym, animatorem, edukatorem. Dba o to, aby jak najwięcej ludzi - w tym również dzieci miało dostęp do sztuki. Przykładem mogą być organizowane przez niego warsztaty lub chociażby Pokój Ekspresji, czyli miejsce, gdzie każdy może wyżyć się artystycznie i emocjonalnie, chlapiąc farbą i robiąc wszystko, co mu w duszy gra.

Mariusz Brodowski w swoich pracach często podkreśla problemy społeczne. Swoje dzieła chętnie wystawia na licytacjach organizowanych np. przez RCW (będzie można wylicytować jego obraz na TYM KONCERCIE). 

Tymczasem już od 4 czerwca dzieci i młodzież z Nowego Sącza i okolic będą miały okazję zupełnie za darmo wziąć udział w fascynujących warsztatach Street Art w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońska 61.

4 czerwca w godz. 15:30 – 17:30 odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego Mgr Mors opowie o swojej twórczości i przybliży tajemniczy świat sztuki ulicy. 

Natomiast w kolejnych dniach: 5 i 6 czerwca w godz. 14:30 – 18:30 wszyscy uczestnicy warsztatów będą wspólnie tworzyć mural. To wspaniała okazja, aby popracować z farbami w spreju i nie tylko dowiedzieć się, ale poczuć jak to jest tworzyć graffiti.

Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która odbywa się przez stronę internetową: www.przystanbiblioteka.

Liczba miejsc jest ograniczona. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Zobacz: CO TO JEST ARTETERAPIA I DO CZEGO SŁUŻY?

([email protected]) mgrmors.pl/ przystanbiblioteka.comDziękujemy za przesłanie błędu