Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
04/08/2020 - 17:15

Bóg ma swoje ulubione miejsca. Poczytaj o sądeckich sanktuariach

Mówi się, że Bóg jest wszędzie, jednak ma swoje ulubione miejsca. Czasem daje znak, że tu i ówdzie chętniej nawiązuje kontakt z wiernymi, z którymi w sposób szczególny spotyka się w sanktuariach. Takich na Sądecczyźnie jest naprawdę wiele. W tym miesiącu postanowiliśmy sprawdzić, czemu zawdzięczają swoją sławę.

Tematem sierpniowego numeru uczyniliśmy sądeckie sanktuaria - przypominamy te najważniejsze, najpopularniejsze i najchętniej odwiedzane przez turystów. Wśród nich znalazły się między innymi jedyne w Polsce Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Bazylice pw. św. Małgorzaty, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, znane także jako kościół pw. Ducha Świętego, położony nieopodal sądeckiego Rynku, Sanktuarium Matki Bożej Przedziwnej w Grybowie, Sanktuaria maryjne w Dobrej, Limanowej i Pasierbcu, a także Sanktuarium świętych pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu.

Kult niektórych świętych trwa od setek lat. Wierni gromadzą się na specjalnych nabożeństwach, powierzając swoim patronom swoje codzienne problemy i troski. Które z sanktuariów na Sądecczyźnie jest najczęściej odwiedzane? Kto przoduje w sporządzanych przez Kościół katolicki statystykach pobożności, wyrażających się frekwencją podczas mszy świętych? Czy w regionie jest miejsce kultu, o którym do tej pory nie słyszałeś? Przekonaj się, zaglądając na pierwsze strony "Sądeczanina".

Czytaj też: Pierwsze źródło wiedzy dla sądeczan. Sprawdź, gdzie kupić najchętniej czytany miesięcznik w Sączu

Aby go kupić, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. Od niedawna miesięcznik jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie. Teraz to nie tylko zapach papierowej gazety prosto z drukarni i coś więcej niż wysyłka miesięcznika prosto do waszych domów. Nadchodzi nowy wymiar "Sądeczanina", a wraz z nim e-wydanie, które możecie nabyć klikając w ten link. Miesięcznik jest dostępny również stacjonarnie, w punktach sprzedaży, które możesz sprawdzić tutaj.

Zachęcamy do lektury!

[email protected], fot. KKDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe