Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
02/06/2017 - 07:10

Brąz dla Scherzo na Legnica Cantat

Młodzieżowy Chór „Scherzo” I Liceum Ogólnokształcącego pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka uczestniczył w 48. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” w Legnicy. Zespół został nominowany do tego prestiżowego festiwalu jako tegoroczny laureat dwóch „Złotych Harf Eola” na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych chórów w Polsce, walcząc o „Rubinową Lutnię”. Konkurentami Chóru „Scherzo” były m.in. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Chór II LO Mielcu oraz Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego z Poznania.

Sądeczanie wystąpili w 26-osobowym składzie i jako jedyni reprezentowali województwo małopolskie. Zespół zaprezentował pięć pieśni: „O vos omnes” Carlo Gesualdo; „Unser Vater in dem Himmel“ Gottfrieda Augusta Homiliusa; „Ostra Brama” Juliusza Łuciuka; „Sicut lilium inter spinas” Marka Raczyńskiego; „Oj i w polu jezioro” Witolda Lutosławskiego oraz „Babuleńkę” Grzegorza Miskiewicza. Młodzieżowy Chór „Scherzo” otrzymał „Brązowy Dyplom” i znalazł się w gronie ośmiu najlepszych chórów w Polsce. Laureatem nagrody głównej turnieju został Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia. Chór „Scherzo” wziął udział w tym turnieju po raz trzeci w swojej 30-letniej historii. Poprzednio, w 1995 r. dostał wyróżnienie, a w 2006 r. zdobył I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych.

Obecnie zespół przygotowuje się do udziału w równie prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej w Preveza w Grecji, który odbędzie się w dnia 6-9 lipca br. Wystąpi tam w dwóch kategoriach: chórów młodzieżowych i kameralnych. W tym festiwalu weźmie udział aż 30 chórów z całej Europy. Przed Chórem „Scherzo” również jesienne koncerty jubileuszowe oraz udział w Ogólnopolskim Kongresie Pueri Cantores w Rzeszowie. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież sądeckich szkół do wspólnego śpiewania w Młodzieżowym Chórze „Scherzo”.

Foto: archiwum chóru

Scherzo
Młodzieżowy Chór „Scherzo” I Liceum Ogólnokształcącego pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka uczestniczył w 48. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” w Legnicy


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”