Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/04/2020 - 19:10

Chełmiec: są już komputery do e-learningu. Kto i kiedy przekaże je uczniom?

Mamy bardzo dobre wieści dla uczniów i ich rodziców z terenu gminy Chełmiec. Samorząd już zakupił sprzęt dla tych, którzy nie mają własnych komputerów do zdalnej nauki, czyli tzw. e-learnigu. Gmina Chełmiec otrzymała na ten cel prawie 100 tysięcy złotych.

Chełmiec: są już komputery do e-learningu. Kto i kiedy przekaże je uczniom?

Kwota, którą gmina ma odzyskać z budżetu państwa w ramach uruchomionych dla samorządów przez ministerstwo cyfryzacji środków, czyli prawie 100 tysięcy złotych, wystarczyła na zakup 43 laptopów, 20 z nich już dostarczono do Urzędu Gminy, pozostałe 23 trafią tu po świętach.

Zobacz też: Chełmiec: wpadka gminy liczona w arach. Rzecz o zbiorniku wody na Klimkówce

- W związku z tym, że wszystkie samorządy w tym tygodniu rozpoczęły procedury zakupu komputerów ceny wystrzeliły w górę. Nasza gmina już w zeszłym tygodniu, w tym samym dniu w którym pozyskała informację o naborze ogłosiła zapytanie o cenę, dzięki czemu zakupiliśmy sprzęt jeszcze po starych cenach - chwalą się gminni urzędnicy.

Komputery zostaną uczniom oddane w użyczenie. Trafią do ich rąk za pośrednictwem dyrektorów placówek, do których uczęszczają na co dzień. Po tym, jak podjęta zostanie decyzja o powrocie do standardowego funkcjonowania oświaty, czyli po ustaniu epidemii koronawirusa, dzieci będą musiały sprzęt zwrócić a ten dalej trafi do szkolnych pracowni informatycznych.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe