Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
17/11/2019 - 16:55

Chińczycy przyjechali do Nowego Sącza. Odwiedzili sądecką "Dwójkę" [ZDJĘCIA]

Chińczycy już po raz drugi odwiedzili Nowy Sącz. Zwiedzili budynek sądeckiej "Dwójki", zapoznali się z osiągnięciami młodzieży i wymienili się z nauczycielami cennymi wskazówkami na temat nauczania poszczególnych przedmiotów.

II Liceum Ogólnokształcące  im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu  w ramach porozumienia już po raz drugi gościło delegację ze szkoły partnerskiej z Chin. Gośćmi z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Suzhou była wicedyrektor Ni Ying oraz szef ds. wymiany zagranicznej, Gu Rusheng. Podczas tegorocznej wizyty goście z Chin zwiedzili szkołę, poznali osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne młodzieży, podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi realizacji różnych projektów, a także wymienili  się z nauczycielami  sądeckiej "Dwójki" cennymi wskazówkami na temat nauczania poszczególnych przedmiotów. Znaleźli także chwilę czasu, aby zwiedzić Krynicę, Kraków i Wieliczkę.

Zobacz też Uczniowie sądeckiej „dwójki” zwiedzają Chiny [ZDJĘCIA]

To już druga wizyta delegacji z Chin w Nowym Sączu. Wymiana pomiędzy szkołami rozpoczęła się w 2017 roku od podpisania porozumienia przez dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu Dorotę Smagę i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Suzhou  Dai Yong. W październiku 2017 r. II LO odwiedził  dyrektor  Dai Yong wraz z pracownikami. Z kolei rok później, w październiku 2018 r. do szkoły partnerskiej w Suzhou wyjechała grupa młodzieży z II LO wraz z opiekunami. Podczas pobytu uczniowie mieszkali z chińskimi rodzinami i mieli okazję brać udział w zajęciach szkolnych takich jak: kaligrafia czy parzenie herbaty. Zwiedzili  piękne ogrody i wspaniałe miejsca w Suzhou i okolicy.

- Międzynarodowa wymiana uczniów jest niezwykle interesującą i przynoszącą wiele pozytywnych efektów formą wymiany doświadczeń kulturowych, edukacyjnych i językowych. Umożliwia uczniom poznanie innej kultury, przełamanie panujących stereotypów, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej, doskonalenie znajomości języków obcych oraz wymianę doświadczeń z chińskimi nauczycielami - mówi Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. 

Zobacz też Sądeccy uczniowie zachwyceni Chinami. Spędzili w Azji cały tydzień [WIDEO]

- Jesteśmy dumni z faktu, że jako jedyna szkoła średnia w Polsce nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Chinach. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana, ponieważ jest to niezapomniane przeżycie zarówno dla młodzieży z Polski jak  i z Chin - dodaje.

RG [email protected], Fot. II LO

Chińczycy przyjechali do Nowego Sącza. Odwiedzili sądecką "Dwójkę" [ZDJĘCIA]
Chińczycy już po raz drugi odwiedzili Nowy Sącz. Zwiedzili budynek sądeckiej "Dwójki", zapoznali się z osiągnięciami młodzieży i wymienili się z nauczycielami cennymi wskazówkami na temat nauczania poszczególnych przedmiotów.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)