Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
12/05/2020 - 10:15

Chór upadłych dziennikarzy? Teledysk sądeckiej grupy Veraicon podbija sieć!

Sądecki chór ”Veraicon” opublikował swój najnowszy teledysk, nagrany w całości bez wychodzenia z domu. W ten sposób artyści starają się odnaleźć w zawirusowanej rzeczywistości i przetrwać trudne czasy.

Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego ”Veraicon” powstał w listopadzie 2009 roku i działa przy Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Jest chórem mieszanym, liczącym ponad 20 członków. Jego założycielką i dyrygentką jest Izabela Biskupska. Celem działalności chóru jest nie tylko  ubogacanie śpiewem liturgii sprawowanej w Sanktuarium oraz w innych sądeckich parafiach, ale także śpiewanie utworów rozrywkowych podczas wyjazdów integracyjnych, wycieczek i ognisk.

Z reguły repertuar obejmuje dawną i współczesną muzykę sakralną. Chórzyści swoim głosem wielbią Oblicze Jezusa Przemienionego. Sami piszą o sobie tak: jesteśmy grupą młodych, pięknych, częściowo utalentowanych, rozentuzjazmowanych zapaleńców, którzy lubią śpiewać, a przy tym bawić się i przyjaźnić. Są wśród nas studenci, inżynierowie, nauczyciele, bezrobotni, uczniowie, wojskowi, artyści, aktorzy, tatusiowie i młode mamy. Czy to już wszyscy? Nie! Jeszcze brakuje nam Ciebie!

Zobacz też: Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet [WIDEO]

Tegoroczna majówka dla chóru Veraicon była zupełnie inna. Zabrakło aktywności fizycznej, a także czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi na wspólnym biesiadowaniu i śpiewaniu. Zawirusowana rzeczywistość diametralnie zmieniła plany artystów. Czy na gorsze? - Wcale nie – twierdzi Patrycja Płachta (sopran). Chórzyści czują wielką odpowiedzialność na swoich barkach, dlatego jak tylko mogą – starają się dodawać otuchy ludziom przez muzykę. - Nagrywanie oraz montowanie filmów sprawia nam wielką radość. Nasze najnowsze nagranie jest zupełnie inne od dotychczasowych – wzbogaciliśmy je w elementy humorystyczne i zabawne wideo.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia teledysku utworu ,,Chóry”, szczególnie tych znużonych, bez nastroju i tych, którzy zgubili gdzieś uśmiech. – Obiecujemy, że te trzy minuty nagrania skutecznie poprawią wam humor – zapewniają chórzyści.

[email protected], fot. VeraiconDziękujemy za przesłanie błędu