Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
25/04/2016 - 14:15

Ciekawe dlaczego... czyli odpowiedzi na trudne pytania

W ramach akcji Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” zorganizowano zajęcia interdyscyplinarne w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Inspiracją do zajęć była seria książek popularno- naukowych „Ciekawe dlaczego...”

Są to książki adresowane do dzieci, dostarczające wiedzy z różnych dziedzin życia. Dzieciaki poprzez zabawę dowiedziały się jak powstawały mumie, czym różnią się stalagmity od stalaktytów, że tłuszczaki to ptaki zamieszkujące jaskinie i gdzie można zobaczyć meteoryt Hoba, który spadł na ziemię 80 tysięcy lat temu. Nie mogło braknąć pracy plastycznej. Dzieci wykonały techniką kolażu prace przedstawiające kosmos, morze i Starożytny Egipt.

W naszej placówce promocja czytelnictwa trwa cały rok.  Nasza bogata oferta skierowana jest do szkół, przedszkoli oraz odbiorcy indywidualnego, Staramy się , by  książka  nie była przymusem ale kojarzyła się z zabawą i miło spędzonym czasem. 

Zapraszamy  do  wypożyczania książek oraz na zajęcia organizowane przez Sądecką Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci . Więcej informacji  na naszej stronie http://www.sbp.nowysacz.pl/

Oddział dla Dzieci SBP

Ciekawe dlaczego... czyli odpowiedzi na trudne pytania


Dziękujemy za przesłanie błędu