Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
12/02/2017 - 13:40

Czas ferii minął niepostrzeżenie w milej atmosferze

Tegoroczne ferie zimowe w Filii Bibliotecznej Gorzków – Wojska Polskiego Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, uczestnicy spędzili bardzo aktywnie. Jak co roku filia biblioteczna włącza się w akcje „Bezpieczne ferie zimowe w mieście”.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach, opiekun filii i zaproszeni goście, zorganizowali wiele ciekawych i urozmaiconych zajęć. Dzieci ferie w bibliotece przywitały z gościem, który przybył z Finlandii, oczywiście z Muminkiem. Zabawie, grom i tańcom z Muminkiem nie było końca, ale nadszedł czas pożegnania, i przystąpienia do muminkowych warsztatów, bo takie hasło było tegorocznych Ferii Zimowych.

Zobacz: Miłośnicy książek wiedzą, że biblioteka to magiczne miejsce

Dwa tygodnie w filii bibliotecznej upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Wśród zajęć dominowały: zajęcia literacko-plastyczne, głośne czytanie oraz gry i zabawy. Uczestnicy wykonali piękne pejzaże zimowe, karmniki dla ptaków, maski karnawałowe, stworzyli bałwankową krainę, dzięki malowaniu, wycinaniu, klejeniu, lepieniu plasteliny tworzyły bajkowe obrazy. Po wyczerpujących warsztatach  zawsze można było ochłonąć czytając lub słuchając opowieści o swoich ulubionych bohaterach. Oczywiście nie zabrakło w trakcie zajęć czasu na karnawałowe tańce, śpiewanie, gry planszowe i zabawę klockami. W ostatni dzień zajęć z racji zbliżających się Walentynek, uczestnicy zajęć przygotowali laurki, serduszka itp. dla swoich najbliższych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty oraz słodycze.

Głównym celem zajęć w Filii Bibliotecznej, było zorganizowanie czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań, zachęcić do wypożyczania i czytania książek oraz pokazać, że z biblioteką i książką można miło spędzić czas

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, które brały udział w zajęciach w bibliotece, a także rodzicom, babciom i dziadkom za przyprowadzenie swoich pociech.

Marek Rylewicz

Czas Ferii Zimowych minął niepostrzeżenie w milej atmosferze


Dziękujemy za przesłanie błędu