Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
06/12/2023 - 09:45

„Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu”. Świąteczna perełka od „Białego Kruka” dla dzieci!

W Kościele katolickim trwa adwent. To czas zadumy, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Łącznie trwa cztery niedziele. To nie jest zwykła książka. To książka wyjątkowa na czas Adwentu.

To kolejna nowość Wydawnictwa „Biały Kruk”, zdobywcy Grand Prix 5. Sądeckich Targów Książki, które odbyły się w lutym tego roku w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.

Adwent - czas, by na moment zatrzymać się i pomyśleć, co w życiu człowieka jest ważne

W tym wyjątkowym okresie warto się na moment zatrzymać i pomyśleć o tym, co w życiu każdego chrześcijanina jest najważniejsze, a co mogliśmy zagubić w codziennej gonitwie.

Adwent rozpoczyna się nieszporami czwartej niedzieli przed Bożym Narodzeniem, a kończy się nieszporami Wigilii. Okres adwentu dzieli się na dwie części. W pierwszej, która trwa do 16 grudnia, w czytaniach liturgicznych usłyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Dopiero druga część Adwentu od 17 do 24 grudnia jest czasem bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jest to dość stary zwyczaj, który był znany w Rzymie już na przełomie V/VI wieku.

Adwent to niezwykły czas wyczekiwania na narodziny Jezusa, pełen niesamowitych historii i cudów, które na przestrzeni wieków towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu. To właśnie w tym szczególnym okresie w oczekiwaniu na Zbawiciela mamy okazję do  duchowego przebudzenia i spojrzenia na siebie przez pryzmat swojego serca.

Idealną publikacją, która pomoże nam przygotować się na ten nastrojowy czas, jest tegoroczna świąteczna propozycja od wydawnictwa Biały Kruk. Książka pt. „Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu” autorstwa francuskiej pisarki Bénédicte Delelis.

To wyjątkowe dzieło edukacyjne skierowane zwłaszcza do najmłodszych czytelników, ale również do rodziców i opiekunów. Pozycja stanie się przydatną pomocą pedagogiczną dla każdego chrześcijanina, któremu zależy na tym, by szerzyć miłość do Chrystusa i przygotować serca dzieci na niesamowitą radość przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Ta książka jest duchowym przygotowaniem do najważniejszych świąt w roku

To nie jest tylko zwykła książka, to duchowe przygotowanie do jednego z najważniejszych świąt w roku. Zaangażowana w ewangelizację autorka przedstawia 24 inspirujące historie z życia świętych, którzy z okazji Bożego Narodzenia doświadczyli szczególnych łask. Dzięki tej bogato ilustrowanej publikacji dzieci będą mogły poczuć atmosferę bliskości Jezusa i radosnej nadziei oczekiwania. Mali chrześcijanie wyruszą w niezwykłą podróż, w odległe i aktualne czasy, poznając przy tym charyzmaty i epizody z życia wybitnych postaci Kościoła katolickiego.

Jedna historia dziennie na każdy dzień Adwentu, począwszy od 1 do 24 grudnia, ilustrująca konkretny moment w życiu świętego, przeżywany podczas Bożego Narodzenia. Opowieść o drobnych lub niezwykłych cudach w towarzystwie mniej lub bardziej znanych postaci, które uzupełniają ten piękny album. Na kartach książki towarzyszą nam między innymi Franciszek z Asyżu, Teresa od Dzieciątka Jezus, Ojciec Pio, Karol de Foucauld, Matka Teresa z Kalkuty, Teresa z Ávili, Proboszcz z Ars, Elżbieta od Trójcy Świętej, ale także bliższe nam osobistości, takie jak Jan Paweł II czy Faustyna Kowalska.

Od tej książki nie można oderwać się

To, co naprawdę urzeka w tej niezwykłej opowieści, to nie tylko piękne przykłady z życia świętych, ale przede wszystkim przesłanie płynące z duchowych doświadczeń i otrzymanych łask bohaterów książki, przesłanie, które będzie nieocenioną pomocą w kształtowaniu moralności młodego człowieka. Książka pomoże wzrastać dzieciom w wierze, zaufaniu i miłości do Boga. Idąc za przykładem z życia świętych, mali czytelnicy nauczą się nawiązywania głębokiej i osobistej relacji z Bogiem, a przede wszystkim rozwiną potrzebę i umiejętność zwracania się do Niego w codziennym życiu.  

Tomik czyta się lekko i z dużą przyjemnością, a przykuwające wzrok barwne ilustracje oraz ciekawe, inspirujące historie z życia świadków Chrystusa z pewnością zaciekawią najmłodszych odbiorców. Będzie to idealna lektura do kontemplowania łaski Bożej podczas długich zimowych wieczorów w oczekiwaniu na narodzenie Dzieciątka Jezus.

([email protected], fot. Wydawnictwo „Biały Kruk”).Dziękujemy za przesłanie błędu