Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
02/12/2021 - 10:30

Czy księża w tym roku będą chodzić po kolędzie? Biskup podjął decyzję

Rozpoczął się adwent. Już za kilka tygodni będziemy świętować Boże Narodzenie. Sądeczanie zastanawiają się, jak będzie wyglądać tegoroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Czy w czasach epidemii koronawirusa księża odwiedzą ich domy i mieszkania? Zarządzający diecezją tarnowską biskup Andrzej Jeż podjął decyzję.


Cały świat boryka się z czwartą falą epidemii koronawirusa. Z każdym dniem przybywa zakażonych. Wielu sądeczan zastanawia się, jak będą wyglądały tegoroczne święta. Czy będziemy je mogli spędzić w rodzinnym gronie? Tradycyjnie, po Bożym Narodzeniu kapłani odwiedzali w domach swoich parafian. Czy w tym roku również odbędzie się wizyta duszpasterska, czy może podobnie jak w ubiegłym roku, będzie ona miała nieco inną formę? Zarządzający diecezją tarnowską biskup Andrzej Jeż podjął w tej sprawie decyzję.

- W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych i księży, w tym roku duszpasterskim kolęda powinna przybrać jedną z trzech form z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych – czytamy na Portalu Diecezji Tarnowskiej.

Kapłani będą mogli tradycyjnie odwiedzić swoich parafian, jednak tylko wtedy, gdy wcześniej wierni sami wyraźnie o to poproszą. Druga forma to zaproszenie rodzin z poszczególnych rejonów parafii na mszę św. do kościoła lub kaplicy, tak jak to było w ubiegłym roku. Trzecia forma jest połączeniem pierwszej i drugiej, a więc kapłani mogą zorganizować dla wiernych mszę świętą, a następnie odwiedzić tylko te rodziny, które o to poproszą.

O tym, jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda zdecydują księża proboszczowie po wcześniejszym przedyskutowaniu z radą duszpasterską albo z parafialnym zespołem synodalnym. ([email protected] Fot. Ilustracyjna arch. Sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu