Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 12:40

Czy od września wrócimy do nauki stacjonarnej? Sprawdź nowe informacje

Pierwszy miesiąc wakacji dobiega końca, w związku z tym wszyscy powoli zaczynają się zastanawiać jak we wrześniu będzie wyglądał powrót dzieci i młodzieży do szkoły. Sprawdź jakie prognozy ma Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz resort zdrowia.

Podobnie jak w przypadku studentów powrót do szkół uwarunkowany jest dynamiką zachorowań na COVID – 19 i decyzją rządu. Zobacz też: Czy uczniowie wrócą jesienią na uczelnie? Sprawdź co przewiduje Ministerstwo

13 lipca, w programie 1. Polskiego Radia Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek rozmawiał o tym jak będzie wyglądał powrót do szkoły we wrześniu. Na razie wszystko wskazuje na to, że nauka w trybie stacjonarnym zostanie wznowiona. Jednak wszystkie scenariusze są możliwe, więc minister nie wyklucza powrotu do zajęć hybrydowych, a w ostateczności do zdalnych.

Dziś (26.07), w tym samym programie polskiego radia na temat powrotu do szkół wypowiadał się wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, który potwierdził założenia Czarnka sprzed dwóch tygodni.   

Biorąc pod uwagę obecną sytuacje epidemiczną w Polsce powrót do szkół powinien odbyć się bez przeszkód. W przypadku nadejścia kolejnej fali zakażeń, powrót do nauki zdalnej będzie nieunikniony, jednak zarówno Ministerstwo Edukacji i Nauki, jak i resort zdrowia są przygotowani na różne warunki postępowania na wypadek wzrostu zakażeń.

Ponad to Wiceminister Waldemar Kraska dodał, że od września w szkołach będzie prowadzony program szczepień dzieci i młodzieży. Zachęcał również rodziców, by zapewnili dzieciom szczepienia przeciwko COVID-19 jeszcze podczas wakacji. (oprac. Aleksandra Kulig, fot. IM)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”