Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
08/09/2020 - 11:15

Czy zaliczasz się do grona tych, którzy kochają poezję?

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat polska poezja zmieniła się. Jednych nie przekonuje jej przestarzała forma, inni nie przepadają za jej nowoczesnym wydaniem. Są jednak tacy, którzy poezję traktują jako drzwi do świata, w którym rzeczy i miejsca z pozoru nieistotne nabierają głębokiego sensu. Tak właśnie wiersze przeżywa Monika Kieblerz.

Zgodnie z założeniem, jakie towarzyszy koncepcji poetyckiego cyklu, publikujemy w nim najnowsze wiersze sądeckich poetów, nigdzie dotąd nie drukowane. Inspirujące wersety znajdziecie w "Sądeczaninie” – najchętniej czytanym miesięczniku w regionie.

Czytaj też: Gdzie w Nowym Sączu oddać niechciane książki?

- Poezję uprawiałam w latach szkoły średniej. Dojrzewałam wraz z nią – mówi Monika Kieblerz. - Po wyjeździe na studia nawet się nie spostrzegłam, iż proza życia całkowicie zdominowała jego liryzm – dodaje poetka. A szkoda! Bo początki jej twórczości były naprawdę obiecujące.

Dziś Monika Kieblerz powraca w wielkim stylu. Jej wiersze, a także kilka słów o jej twórczości możecie przeczytać na łamach wrześniowego wydania miesięcznika "Sądeczanin". Aby go kupić, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. Wrześniowy numer jest także dostępny w formie e-wydania oraz w sklepach stacjonarnych. 

Zachęcamy do lektury naszego poetyckiego cyklu! (k.kos@sadeczanin.info, fot. KK)Dziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021