Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
22/08/2013 - 18:41

„Dar pamięci” – Promocja albumu Barbary Paluchowej

W sobotę (24 sierpnia) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się promocja albumu pt. „Dar pamięci. Dawni ludzie, rodziny, dawne domy” autorstwa Barbary Paluchowej, znanej piwniczańskiej poetki, i redaktor naczelnej miesięcznika „Znad Popradu”.
Promocja przepięknego albumu będzie połączona ze spotkaniem pokoleń. Początek w sali widowiskowej Domu Kultury o godz. 15.30. Wstęp wolny.
Barbara Paluchowa pracowała nad tą najnowszą publikacją ponad dwa lata. We wstępie otwierającym album autorka pisze: „W czasie dziejącym się obecnie napotykamy niejednokrotnie na odpryski czasów minionych. To tak, jakby odnaleźć w murze ukrytą zardzewiałą furtkę, otworzyć ją i wejść do na wpół dzikiego, tajemniczego pełnego przedziwnej urody ogrodu... „
Album ten jest próbą ocalenia konkretnych miejsc, ludzi i śladów czasu. O swoich rodzinach i domach opowiedzieli ludzie pragnący ocalić od zapomnienia to, co przemija i nie wróci. Gościnnie otwierali oni drzwi domów, w których mieszkają i które kochają, udostępniali stare fotografie z rodzinnych albumów i dzieląc się wspomnieniami. Często ze wzruszeniem opowiadali o dziejach zamieszkujących je pokoleń, o swoich przodkach: dziadkach i pradziadkach, o tych, którzy wciąż żyją w ich serdecznej pamięci.
Album wypełniony przepięknymi fotografiami, wierszami liczy ponad 346 stron.
Podczas spotkania autorskiego wystąpią śpiewające, grające i tańczące dzieci z Piwnicznej i Łomnicy-Zdroju.

(MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu