Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
18/07/2017 - 13:40

Debeściaki z Koniuszowej. Najlepsi w całej gminie

Ponad 180 uczniów z terenu gminy Korzenna zdawało w tym roku egzamin kończący naukę w gimnazjum. Spośród znajdujących się na terenie gminy szkół najlepiej wypadło gimnazjum w Koniuszowej.

Spośród szkół w gminie Korzenna to gimnazjum W Koniuszowej może się pochwalić w tym roku najlepszym wynikiem. Uczniowie szkoły okazali się najlepsi w testach z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, z języka angielskiego oraz z przedmiotów przyrodniczych.

Z kolei z matematyką najlepiej poradzili sobie uczniowie z gimnazjum w Korzennej (53 procent i 7 stanin). Najsłabiej wypadli w tym roku uczniowie z Mogilna,

W przypadku szkół z niewielką liczbą zdających (takich jak szkoła w Koniuszowej, gdzie egzamin zdawało 16 uczniów) specjaliści podkreślają, że ważną rolę odgrywają indywidualne umiejętności 2-3 uczniów, które mogą wpływać pozytywnie lub negatywnie na ostateczny średni wynik całej szkoły. 

W przypadku szkół z większą liczbą uczniów (np. Korzenna, gdzie w tym roku zdawało 84 uczniów) średni wynik w znacznie mniejszym stopniu zależy od indywidualnych osiągnięć. W efekcie w małych szkołach zróżnicowanie wyników uzyskiwanych w szkołach w różnych latach jest znacznie częściej występującym zjawiskiem niż w szkołach dużych.

(ami) fot. korzenna.plDziękujemy za przesłanie błędu