Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
23/01/2017 - 08:45

Diecezjanie dla mieszkańców Afryki i potrzebujących ze Wschodu

Około 20 tys. par butów trafi na Ukrainę. Dary zebrane w diecezji tarnowskiej w ramach akcji „Mały bucik dla czarnego brata” zostaną przekazane nie tylko mieszkańcom Afryki, ale także osobom potrzebującym ze Wschodu.

Pierwszą partię butów dla dzieci i dorosłych osobiście odebrał ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas-Spes Archidiecezji Lwowskiej.

– Te buty będziemy dawać dla przesiedleńców, poszkodowanych wskutek wojny. To jest kilka milionów ludzi. Uciekli przed wojną, gdzie mogą, tam mieszkają i my im pomagamy. Te buty trafią także do naszych parafian, rodzin wielodzietnych i biednych. Sytuacja ekonomiczna na Ukrainie jest bardzo ciężka. To jest dla nas ogromna pomoc, za co serdeczne Bóg zapłać – dodaje.

Ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że butów zebrano tak dużo, że można pomóc także mieszkańcom Ukrainy.

Uczestnicy akcji ‚Mały bucik dla czarnego brata” pomyśleli nie tylko o czarnym bracie, ale także o białym. Obok butów do Afryki przeznaczonych na porę letnią, zebraliśmy także buty zimowe. Postanowiliśmy podzielić się tymi butami z potrzebującymi. Na Ukrainę trafią także buty letnie, ponieważ nie wszystkie zmieściły się w kontenerach wysłanych do Afryki – podkreśla.

W ubiegłym roku tysiące butów przesyłano w paczkach do kurii z terenu diecezji tarnowskiej, całej Polski a nawet ze świata na apel Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom.

(KB) www.diecezja.tarnow.plDziękujemy za przesłanie błędu