Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/06/2020 - 12:15

Dlaczego kura nie doczekała się śliwowicy, czyli Mazan znów w "Sądeczaninie"

Drodzy Czytelnicy! Pochodzący z Nowego Sącza znakomity dziennikarz Leszek Mazan został naszym stałym felietonistą. To nie pierwszy raz, kiedy podejmuje współpracę z "Sądeczaninem"… Jak trafił na łamy naszego miesięcznika?

- Pisałem już kiedyś w "Sądeczaninie" – mówi w rozmowie z redaktorem naczelnym Leszek Mazan. – Namówił mnie dr Tomasz Podgórski, sławny egiptolog rodem znad Dunajca, w którego książkach się zaczytuję. Jeden z moich materiałów został opublikowany, a to był – proszę sobie wyobrazić – wywiad z kurą, a ukazał się przed jajecznymi świętami Wielkanocy. Dwie kolumny druku! Ta kura, rzecz jasna, była z Nowego Sącza i pilnowała, żeby jej produkt był sprzedawany tu, nad Dunajcem, a nie gdzie indziej.

Zadzwonił do mnie ówczesny naczelny "Sądeczanina" i zapytał ile wynosi moje honorarium. Odpowiedziałem, że robię to z potrzeby serca i potrzeby ducha, no, ale śliwowica łącka musi być. I chyba tak się przestraszył tego wydatku, że już więcej do mnie nie zadzwonił (…) Jak widać współpraca z "Sądeczaninem" nie przyniosła mi złotego jajka. Teraz też jestem pełen okrutnych obaw. No, ale może wszystko się ułoży i – jak mówi dr Podgórski – i wilk będzie syty, i owca w ciąży.

Wywiad z Leszkiem Mazanem przeczytać można w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Aby kupić go w promocyjnej cenie wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. 

Nasz miesięcznik od kilku dni jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie. Teraz to nie tylko zapach papierowej gazety prosto z drukarni i coś więcej niż wysyłka miesięcznika prosto do waszych domów. Nadchodzi nowy wymiar "Sądeczanina", a wraz z nim e-wydanie, które możecie nabyć klikając w ten link.

Na terenie Nowego Sącza gazeta jest dostępna również stacjonarnie - w księgarni Alfabet, księgarni – antykwariacie Bestseller, w sklepie Intermarche przy ul. Nawojowskiej w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie MAKS, w kiosku Rynek 26 oraz na Wólkach w sklepie Danek i MUSICBAN. Zapraszamy do lektury.

k.kos@sadeczanin.info, fot. KKDziękujemy za przesłanie błędu