Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13/11/2019 - 00:50

Do szkoły w Glisnem zawitał prawdziwy astronom. O czym opowiadał?

Wiecie jak wygląda powierzchnia Merkurego? A uczniowie z Glsnego już wiedzą. To dzięki Januszowi Nicewiczowi z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, który był gościem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Glisnem.

Wiecie jak wygląda powierzchnia Merkurego? A uczniowie z Glsnego już wiedzą. To dzięki Januszowi Nicewiczowi z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach
Janusz Nicewicz
z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach wyświetlił prezentację multimedialną, w której wykorzystał zdjęcia i symulacje, np. wybuchów na Słońcu i fotografie powierzchni Marsa; chętnie też odpowiadał na pytania uczniów. Szkoła spod Lubonia otrzymała również materiały na temat badań w kosmosie.

- Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas może głosować na nazwę planety i gwiazdy i wybrać do tego typowo polskie słowo.  Można to zrobić za pomocą strony  https://www.iau100.pl/planety - dzielą się ciekawą informacją wychowankowie szkoły z Glisnego.

Projekt wizyt astronomów w szkołach „Astronomers in Schools” jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA), organizację zrzeszającą zawodowych astronomów. 

Anna Stanisławska (opr. red.)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)