Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
29/12/2021 - 11:20

To dopiero oryginalny pomysł. Świąteczna choinka bez drzewka w sądeckiej parafii

Kiedy myślimy o choince, zazwyczaj do głowy przychodzi nam oświetlone lampkami drzewko. Parafianie z Olszanki wpadli w tym roku na oryginalny pomysł jak może przygotować świąteczną dekorację bez sosny, jodły czy świerka.

Ta oryginalna konstrukcja stoi pod kościołem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olszance (gmina Podegrodzie). W tym roku zamiast ozdobionego lampkami drzewka obok budynku kościoła stanęła choinka złożona ze słupa i siatki światełek.

W świetle dnia można ją przeoczyć, ale po zmroku oryginalna konstrukcja robi wrażenie jeszcze większe niż widać na zdjęciach. W kościele parafialnym w Olszance, jak co roku, przygotowano również piękną szopkę.

Jeśli również chcecie pochwalić się szopką z waszej parafii wysyłajcie zdjęcia na adres [email protected]. Nasi Czytelnicy wybiorą najpiękniejszą szopkę Sądecczyzny, a osoby, które ją wykonały otrzymają redakcyjne upominki. Zwycięzcy będą mieli również okazję opowiedzieć nam jak powstawała szopka i skąd wzięli inspirację na jej wykonanie. Więcej o naszej świątecznej zabawie można przeczytać tutaj: Wybieramy najpiękniejszą szopkę Sądecczyzny. Czekamy na wasze zgłoszenia! Zdjęcia można przysyłać do 6 stycznia, więc nie zwlekajcie.([email protected], fot. parafia Olszanka)Dziękujemy za przesłanie błędu