Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
16/09/2021 - 10:00

Dożynki w Łososinie Dolnej. Mieszkańcy biesiadowali aż do północy

Emocje po gminnych dożynkach w Łososinie Dolnej powoli opadają. Lokalna społeczność podziękowała za tegoroczne bogactwa natury, hucznie świętując Łososińskie Święto Plonów. Zobaczcie, jak było!

Łososińskie Święto Plonów było połączone z odpustem ku czci Matki Boskiej Pocieszenia. Zgromadzeni podczas inaugurującej uroczystości mszy świętej mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony oraz modlili się w intencji rolników, sadowników i ogrodników.

Następnie barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł przez centrum gminy prosto na plac przed Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. W ciągu kilkunastu minut plac zapełnił się mieszkańcami i zaczął tętnić życiem. Występy lokalnych zespołów regionalnych były poprzedzone przemówieniami włodarzy gminy.

Tegoroczni starostowie dożynek Jadwiga i Krzysztof Jarzmik wzorem lat ubiegłych przekazali chleb na ręce gospodarza gminy – wójta Andrzeja Romanka. Kolejnym uroczystym momentem było przekazanie nowych strojów dla Jakubkowian. W kategorii najpiękniejszych, tradycyjnych wieńców dożynkowych zwyciężyły na równi sołectwa Bilsko, Stańkowa i Michalczowa, natomiast w kategorii wieńców nowoczesnych zwyciężyły wiązanki z Łęk i KGW Tęgoborze.

Zgromadzeni na placu przed centrum kultury mieszkańcy mieli okazję obejrzeć kabaret w wykonaniu zdolnych aktorów z Teatru Nowego z Nowego Sącza, a także posłuchać kultowych piosenek Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Big Bandu z Łososiny Dolnej. Przy muzyce zespołów Turnioki i Berio mieszkańcy biesiadowali aż do północy. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Mateusz Pławecki, UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu