Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
17/11/2019 - 19:40

Drew de Four, amerykański wokalista,mistrz fortepianu i 300 słuchaczy w Pijalni!

Nazywany współczesnym trubadurem Drew de Four, amerykański wokalista i mistrz fortepianu wystąpił (16 listopada) w krynickiej Pijalni Głównej. Koncert zgromadził ponad 300 osób, które wysłuchały świetnie brzmiącego wokalu, wirtuozerii oraz fenomenalnych umiejętności gry na instrumencie.

Drew de Four (wokal, fortepian) pochodzi z Michigan (USA). Jest wokalistą i mistrzem fortepianu. W Polsce gości nie po raz pierwszy, to jego piąte turnee po naszym kraju. 24 listopada, w Krakowie będzie jednym z gości koncertu Grażyny Brodzińskiej.

A tymczasem, 16 listopada wystąpił w Krynicy-Zdroju, w Pijalni Głównej. Publiczność wysłuchała jego autorskich kompozycji oraz znane, światowe covery.

Drew de Four to nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz fenomenalne umiejętności gry na fortepianie. Komponuje inspirując się różnymi stylami: ragtime, blues, styl nowoorleański, bluegrass, soul, R&B i wiele innych gatunków.

Muzyka, którą wykonuje łączy wiele form gry na fortepianie, w iście amerykańskim stylu tj. dynamikę i umiejętność nadawanie jej mocnych rytmów. Instrumentu tego używa jest niczym perkusji.

Artysta posiada niezwykłą umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Spośród setek utworów innych artystów potrafi odtworzyć niemal każdy, o który zostanie poproszony, na swój własny, oryginalny sposób!

Drew De Four pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone), gdzie ukończył University of Michigan – Ann Arbor z wykształceniem w Music Theory and Performance’.

Muzyk występował m. in. z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown), perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusistą Elle King (Dave Scalia).

Nagrał  sześć krążków: ”Earlier Work” (2007), który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, ”Love and Politics on a Piano” (2008), reprezentujący styl ‘stride’, boogie-woogie oraz klasyki, „The Troubadour” (2009), „Bartillery” (2011) oraz „Humanist Pop” (2014). W kwietniu 2019 ukazał się jego najnowszy album „Amavita.


Drew de Four koncertuje zazwyczaj z żoną, Kin Curran, piosenkarką i autorka tekstów z Cleveland w stanie Ohio. Małżonkowie w styczniu spodziewają się drugiego dziecka.

Przed koncertem wystąpił Zespół Tańca Artystycznego Miniatury z Krynicy-Zdroju, który istnieje od ponad 35 lat.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)