Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
28/02/2023 - 09:00

"Droga krzyżowa to ta, która prowadzi do Boga" to hasło Drogi Krzyżowej młodzieży

"Droga Krzyżowa to ta, która prowadzi do Boga", pod takim hasłem 4 marca młodzi ludzie wyruszą na Jaworzynę Krynicką. Uczestnikami Drogi Krzyżowej będzie młodzieży z dekanatów: Krynica, Grybów oraz Ropa.

W tradycji chrześcijańskiej Wielki Post jest okresem pokuty i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. W tym czasie w kościołach odbywają się symboliczne nabożeństwa. Wierni uczestniczą w Drodze Krzyżowej i nabożeństwach pasyjnych, nazywanych Gorzkimi żalami. Okres pokutny potrwa do 6 kwietnia. 

- Warto trwający Wielki Post uczynić szczególnym czasem lektury i refleksji nad słowem, które Pan dał nam na kartach Biblii - zachęcają księża parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju

- Niech ono będzie naszym codziennym pokarmem w czasie tych czterdziestu dni.

W sobotę (4 marca), pod hasłem "Droga Krzyżowa to ta, która prowadzi do Boga", w Krynicy odbędzie się Droga Krzyżowa dla Młodzieży Okręgu Krynickiego, z dekanatów: Krynica, Grybów oraz Ropa. Rozpoczęcie modlitwy o godz.10, przy dolnej stacji kolejki gondolowej. Następnie młodzi ludzie wyruszą na Jaworzynę Krynicką, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. 

Po zakończonej Drodze Krzyżowej wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek, kiełbaskę z grilla oraz herbatę. Mają też zapewniony zjazd kolejką gondolową ze szczytu Jaworzyny Krynickiej. (MK) fot. ilustracyjne (MK) Żródło i plakat: parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. 

Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W Gorlicach przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych nagrody dla laureatów ósmej już edycji Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej.


Dziękujemy za przesłanie błędu