Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
25/05/2018 - 20:25

Dziś festyn rodzinny parafii Ducha Świętego. Jakie będą atrakcje?

Konkursy, zabawy, występy artystyczne i nawet mini festiwal biegowy… takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy przyjdą w niedzielę 27 maja na doroczny Rodzinny Festyn Parafialny organizowany w Nowym Sączu przez parafię pod wezwaniem Ducha Świętego.

- W ubiegłym roku było super, wspominają sądeczanie, którzy szykują się do udziału w organizowanym po raz dwudziesty festynie rodzinnym. To już w niedzielę 27 maja.  

- Zapraszamy do Jezuickiego Centrum Edukacji przy ul. Piotra Skargi 10.  Zabawa potrwa od godziny jedenastej do dziewiętnastej. Nikt nie będzie się nudził - zapewniają organizatorzy z parafialnego oddziału Caritas. - W programie festynu są liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin, przeplatane występami artystycznymi i zawodami sportowymi. Tradycyjnie będzie też loteria fantowa, w której każdy los wygrywa i konkurs na najlepszy placek.

Nie zabraknie i innych atrakcji, takich jak zawody strzeleckie i parada motocykli. Na boisku Jezuickiego Centrum Edukacji przy ul.Bulwar Narwiku zostaną przeprowadzone zawody biegowe, nad którymi będzie czuwał Ryś Berdyś wraz ze swoją ekipą promującą Festiwal Biegowy w Krynicy. Na każdego z uczestników czekają nagrody.

Będzie można spróbować smakołyków: kiełbasek z grilla, frytek, pieczonej dziczyzny, wspaniałych pierogów, barszczyku z krokiecikiem, bigosu, lodów firmy Koral, soczków.

 Na scenie zaprezentują się młode talenty muzyczne: Mała Helenka , Małe Lachy, parafialny zespół dziecięcy Iskierki, Jan Stosur z zespołem, zespół "Berio Band, oraz kapela „Kruca Banda".

 Całość poprowadzą wytrawni konferansjerzy, na czele z ks. proboszczem Józefem Polakiem SJ.

 Dochód z festynu zostanie przeznaczony na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci z najuboższych rodzin, zapraszamy nie tylko naszych parafian, ale wszystkich mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Będzie się działo! - zapewniają wolontariusze z oddziału Caritas parafii Ducha Świętego.

(opr. Jm fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu