Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
15/06/2023 - 11:25

​Dziś koncert na płycie rynku – nie może Was tam zabraknąć

Już w czwartek 15 czerwca, późnym popołudniem, odbędzie się klimatyczny koncert na płycie nowosądeckiego rynku. Piosenki filmowe przeplatane historiami słynnych gwiazd to doskonała oferta dla wszystkich melomanów i miłośników kina.

Koncert wykona znana sądeczanom Dorota Helbin, która wystąpiła już w ratuszu z recitalem piosenki aktorskiej Edith Piaf w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tym razem zaprasza słuchaczy na przygodę z piosenka filmową. Towarzyszyć jej będą: Mistrz Europy w grze na akordeonie, Mateusz Dudek oraz Wojciech Wachułka - piano.

- Będzie to niezapomniany wieczór pełen muzycznych wzruszeń i najpiękniej jak można opowiedzianej i wyśpiewanej miłości, nadziei i zdrady – mówi Dorota Helbin, solistka.

Koncert „Skazani na… sukces” odbędzie się 15 czerwca (czwartek) o godz. 19:00 i zakończy muzycznym akcentem główne dwudniowe obchody tegorocznej, czwartej już edycji, Sądeckich Dni Literatury. Będzie można wysłuchać na nim niezapomnianych utworów, jak Moon River, Over the rainbow, La boheme czy Zimny drań. W przypadku niepogody, wydarzenie odbędzie się w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Wstęp wolny.Projekt „Sądeckie Dni Literatury” (spotkania autorskie, debaty, panele dyskusyjne, gra miejska, uliczne happeningi literackie, koncert) dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Realizuje go Sądecka Biblioteka Publiczna w celu promocji czytelnictwa w naszym mieście i regionie. "Sądeczanin" ma patronat nad tym wydarzeniem.Dziękujemy za przesłanie błędu