Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 października. Imieniny: Edwarda, Geraldyny, Teofila
24/01/2017 - 09:00

Echo Jaworza kolędowało w kaplicy na Podjaworzu [zdjęcia]

W kaplicy na Podjaworzu - kościele pomocniczym bazyliki mniejszej w Grybowie odbył się kolejny występ zespołu regionalnego Echo Jaworza.

Nastrój świąteczny który panuje w pięknej kaplicy cudownie komponował się z kolędami i pastorałkami zespołu. Mieszkańcy wspólnie kolędując, chwalili nowonarodzonego Jezusa.

***

Początek działalności zespołu „Echo Jaworza” to 2009 rok, kiedy został utworzony w filii Gminnego Ośrodka Kultury Grybów w Ptaszkowej. Powodem jego powstania była potrzeba reprezentowania miejscowości w okolicznościowych imprezach, np. na dożynkach czy festynach.
Do grupy należą śpiewacy, tancerze oraz kapela – w sumie 42 osoby. W skład kapeli wchodzą dwaj skrzypkowie, kontrabasista, dwie trąbki, dwa klarnety i akordeonista. Kierownikami grupy są Magdalena Motyka i Agata Niepsuj, instruktorem muzycznym Stanisław Król, a tanecznym Małgorzata Łukasik-Kogut. Pisaniem tekstów zajmuje się Maria Kogut. 
Zespół aktywnie uczestniczy w dożynkach oraz gminnych przeglądach i festiwalach. Mimo krótkiego istnienia ma na koncie już kilka wyróżnień, m.in. pierwsze miejsca w gminnych i powiatowych przeglądach kolędniczych, a także trzy razy trzecie miejsce oraz dwa razy drugie w Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym w Bukowinie Tatrzańskiej.
 

Zdjęcia: Patrycja Bochenek

echo jaworza koledowanie
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu