Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
10/04/2014 - 10:05

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Nowym Sączu. Zapisy do dziś

Jeszcze do dziś (10 kwietnia) do południa trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w piątek wyruszy z Nowego Sącza w kierunku kaplicy na Kozieńcu. Jak na razie udział w EDK potwierdziły 124 osoby
EDK rejonu Nowy Sącz rozpocznie się o godz. 19.30 wspólną Mszą Świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (kościół kolejowy). Po Eucharystii odbędzie się rejestracja uczestników zapisanych wcześniej przez Internet, a około godz. 21. rozpoczną się pierwsze wyjścia na trasę. Będzie ona przebiega głównie przez lokalne drogi asfaltowe i szutrowe, Tylko niewielkie odcinki szlaków turystycznych prowadzą ścieżkami przez las lub zarośla i polnymi drogami pod górę. W zależności od warunków pogodowych, miejscami teren może być błotnisty lub nawet grząski, dlatego zalecane jest obuwie trekkingowe oraz stuptuty.
- Wiele osób odkrywa, że takie warunki sprzyjają kontemplacji Męki Jezusa. Doświadcza się bólu, cierpienia, własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej Drogi - na własnej skórze czuje się, że dalej już nie da rady… Wtedy automatycznie myśli kierujemy ku Bogu - nawet krótkie westchnienie: "Boże, pomóż mi dojść do celu..." Ekstremalne warunki skutecznie pozbawiają człowieka złudzenia, że wszystko może sam osiągnąć, a kiedy doświadczy się tej bezsilności, to daje się Panu Bogu miejsce w swoim życiu, tylko On może wtedy pomóc człowiekowi, bo nie możemy liczyć na własne siły - cały organizm odmawia posłuszeństwa z wyczerpania. Można więc śmiało powiedzieć, że EDK w bardzo odczuwalny sposób wyraża prawdy zawarte w Piśmie Świętym i sedno chrześcijaństwa - mówi Anna Tobiasz, lider EDK rejonu Nowy Sącz i organizator pierwszej EDK na Sądecczyźnie.
Na trasie, która przebiegać będzie przez Nowy Sącz, Marcinkowice, Zawadkę, Świdnik, Łyczankę, Wronowice, Łososinę Dolną, Michalczową i Połom Mały, każdy będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej, skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez księdza Jacka Stryczka, gdyż to właśnie on – wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości zainicjował w 2009 roku ideę EDK.
Ekstremalna Droga Krzyżowa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast osoby niepełnoletnie mogą wziąć w niej udział jedynie pozostając pod opieką rodzica/ opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej, wyznaczonej przez rodziców i za ich zgodą. Przewidywana liczba uczestników wynosi ok. 200 osób. Przed wyruszeniem konieczne jest zapisanie się drogą elektroniczną TUTAJ
W wędrówce, którą organizuje Wspólnota Młodych "Effatha" z Nawojowej, Wspólnota "Magis Plus" z Nowego Sącza, z pomocą Wspólnoty dla osób pracujących „Synaj” z Tarnowa, mogą wziąć udział wszyscy, którzy czują się na siłach. Pełna trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejonu Nowy Sącz przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób ćwiczących co najmniej 4 godziny w tygodniu (bieganie, jazda na rowerze, fitness itp.) i mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.
W celu uzyskania dodatkowych informacji o EDK w Nowym Sączu organizatorzy proszą o kontakt na adres mailowy: [email protected] Bieżące informacje będą umieszczane na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku "EDK Nowy Sącz"

(KB)
Fot. arch. zdjęcie ilustracyjne


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)