Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
11/10/2014 - 21:07

Erotyczne kombinacje, których nie powstydziłby się Woody Allen

Zabawnie, inteligentnie i zaskakująco... tak w trzech słowach można powiedzieć o „Długim łykendzie” Agencji Artystycznej C.D.N. w Krakowie i Białostockiego Teatru Komedialnia. Komedia Norma Fostera przeniesiona gdzieś do domku letniskowego na Podlasiu ma wszelkie prawa do tego, by stać się hitem tegorocznego Jesiennego Festiwalu Teatralnego.
Kiedy ogląda się dobrze przygotowane przedstawienie, można nawet wybaczyć organizatorom JFT to, że postawili w zasadzie na repertuar komediowy. „Długi łykend” to kolejny dobry spektakl podczas tegorocznej imprezy, przygotowanej pod honorowym patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka przez Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Animatorów Kultury i Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.
Widzowie po raz drugi mieli okazję oglądać Maję Barełkowską, która trzy dni wcześniej grała w farsie „Kiedy kota nie ma...”, i stworzyła dwie zupełnie od siebie odmienne postaci. Aktorce partnerowali: Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus i Wojciech Wysocki (chapeau bas!). Kameralna komedia kanadyjskiego dramaturga przedstawia dwa weekendy z życia dwóch par małżeńskich. Sknerowaty prawnik Karol (Cyrwus) i modna psycholożka, autorka popularnonaukowych poradników Wanda (Walter) oraz wycofany nauczyciel matematyki – autor połowy scenariusza filmowego – Robert (Wysocki) i miłośniczka Dody, Pola (Barełkowska) spotykają się w domku letniskowym zaszytym na skraju Puszczy Białowieskiej. Dwa dni na odludziu wyzwalają w bohaterach skrywane pragnienia i zmieniają ich relacje do tego stopnia, że małżeństwa wymieniają się partnerami, zaś po dwóch latach niezadowoleni nowożeńcy po kolejnym wspólnym weekendzie... rozstają się pod pretekstem homoseksualnych fascynacji. Nietypowa farsa śmieszy i zaskakuje, obnaża ludzkie słabości i pragnienia. Może nie zawsze jest to wyszukany humor, ale ogląda się to wszystko z wielką przyjemnością.

***
„DŁUGI ŁYKEND” Norma Fostera – Agencja Artystyczna C.D.N. w Krakowie i Białostocki Teatr KOMEDIALNIA
Reż. Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska,
Występują: Maja Barełkowska, Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus i Wojciech Wysocki.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu