Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
12/08/2017 - 23:10

Festyn parafialny na Helenie już we wtorek. Baw się i wygraj telewizor, rower lub pralkę!

Moc atrakcji szykuje się dla uczestników parafialnego festynu, jaki we wtorek 15 sierpnia odbędzie się w nowosądeckiej parafii św. Heleny, na stadionie klubu sportowego przy ul. Starowiejskiej.
festyn parafialny Helena


Organizatorami zbożnego przedsięwzięcia, które pod patronatem ks. proboszcza Stanisława Michalika rozpocznie się o godzinie 14.30 są stowarzyszenia działające przy parafii: Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Stowarzyszenie Faustinum.

Organizowany już po raz czwarty festyn rozpocznie koncert orkiestry dętej Echo Gminy z Łukowicy i występ Zespołu Regionalnego Niskowioki. O godzinie 15.30 ze spektaklem pod tytułem "Nadzieja" wystąpi teatr z Ptaszkowej. O 16.20 zaprezentuje się zespół rodziny Wróblów z Łososiny Dolnej a o godzinie 17 - Szkółka Muzykowania z Małej Wsi. Od godziny 18.10 będzie trwało Disco dla najmłodszych wraz z konkursem na najciekawszy strój. O godz. 19 zacznie się zabawa taneczna dla dorosłych a zagra zespół Omen z Łukowicy.

W trakcie wtorkowego festynu, odbywającego się pod hasłem "Dzielcie się wiarą jak chlebem", odbędzie się też mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Warto przyjść, bo na nudę na pewno nikt nie będzie narzekał, a wszystkie przychody przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci i rodzin potrzebujących. Co takiego będzie się działo? 

Możecie wziąć udział na przykład w meczu mamy kontra córki lub ojcowie - synowie. Będzie też rodzinne przeciąganie liny i bieg po kopercie. Małżonkowie mogą pograć w badmingtona a dzieci poużywać sobie na zjeżdzalni. Ponadto: pokazy tresury psów, pokazy sprawności strażaków, wyposażenia policji i demonstracja zasad udzielania pierwszej pomocy.

Każdy będzie mógł wziąć udział w loterii (każdy los wygrywa). Najcenniejsze wygrane to telewizor, który wylosowany zostanie ok. godz. 16, rower (losowanie ok. godz. 18) i pralka, której posiadacza poznamy po godzinie 20. To na pewno będzie niezapomniany wieczór, bo nie będzie można narzekać również na jedenie i napoje. Dochody ze sprzedaży ciast, pierogów, grochówki i innych pyszności również zasilą fundusz pomocy potrzebującym. Zapraszamy i dobrej zabawy! (kt) Fot. ArchiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)