Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
18/03/2019 - 08:10

Fotografie pszczelarskie Jacka Nowaka najlepsze w Hiszpanii

Reportaż fotograficzny Jacka Antoniego Nowaka, gospodarza miodowego królestwa w Kamiannej, zajął pierwsze miejsce na 19. Międzynarodowym Konkursie Fotografii Pszczelarskiej w hiszpańskiej Guadalajarze. Pszczelarz był nominowany do nagrody Sądeczanina 2018.

Gospodarz pasieki Barć w Kamiannej, Jacek Antoni Nowak zajął pierwsze miejsce na 19. Międzynarodowym Konkursie Fotografii Pszczelarskiej organizowanym w Guadalajarze w Hiszpanii. Laureat głównej nagrody w kategorii: najlepszy reportaż od wielu lat należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

- Na konkurs wysłałem 5 fotografii,  pokazujących ręczne wytwarzanie woskowych świec i otrzymałem pierwszą nagrodę w kategorii reportaż. - cieszy się pszczelarz Jacek Nowak - To już drugi raz, jak zostałem nagrodzony. W 2012 roku zająłem drugie miejsce w fotografii pszczelarskiej. Prace te można oglądać w hiszpańskim muzeum pszczelarstwa.

Jacek Antoni Nowak mieszka w Kamiannej, miodowej wiosce, gdzie wraz z żoną Emilią prowadzi nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie. Przejął je od ks. dr. Henryka Ostacha. Pszczoły są jego wielką miłością, inną jest region sądecki. Tym zachwytem dzieli się z innymi,  w tym również poprzez fotografię. Wyroby z jego pasieki oraz opowieści to miód na serce i duszę.

(MK) fot. własne, reportaż fot. Jacka Antoniego Nowaka.

Reportaż fotografii pszczelarskiej Jacka Nowaka najlepszy w Hiszpanii
Galeria zwycięskich fotografii Jacka Antoniego Nowaka, gospodarza Barci w Kamiannej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)