Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
30/04/2019 - 15:25

Gdzie się bawić? Długi weekend majowy po sądecku (1-5 maja)

Majówka w Bukowcu, uroczystości majowe w Nowym Sączu, a może jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari? Takie atrakcje czekają na sądeczan w długi weekend majowy.

ŚRODA

Majówka 2019 w Skansenie

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na rozpoczęcie sezonu letniego w Muzeum Etnograficznym oraz Miasteczku Galicyjskim.

CZWARTEK

Krynica – Zdrój: Małopolska Majówka z Kryniczanką

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A zaprasza do Pijalni Głównej na koncerty majówkowe. 2 maja o godz. 20 wystąpi Evergreens oraz Orkiestra Arte Symfonika pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Muszyna: Jazz w Muszynie

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza w czwartek 2 maja 2019 r. o godzinie 18.00 na koncert kwartetu jazzowego. Wstęp wolny.

PIĄTEK

Majówka na Bukowcu

Centrum Kultury w Korzennej zaprasza na 3 majowy rodzinny piknik „Majówka 2019 na Bukowcu”. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.30 w Kościele na Bukowcu.  W programie liczne atrakcje.

Piwniczna Zdrój: 228 Rocznica Konstytucji 3 Maja

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na uroczystości związane z 228 Rocznicą Uchwalenia Konstytucji. Początek o godz. 10.15.

CZWARTEK - PIĄTEK

Uroczystości Majowe w Nowym Sączu

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza do udziału w uroczystościach majowych z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. 3 maja w Bazylice św. Małgorzaty zostanie odprawiona Msza w intencji Ojczyzny. Następnie o godz. 10 odbędzie się marsz ulicami Nowego Sącza na Plac 3 Maja. Dalsza część uroczystości odbędzie się na Rynku Miasteczka Galicyjskiego oraz na dziedzińcu Kościoła pw. Ducha Świętego.  

SOBOTA

Krynica – Zdrój: Małopolska Majówka z Kryniczanką

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A zaprasza do Pijalni Głównej na koncerty majówkowe. 4 maja o godz. 20 na scenie wystąpi Jacek Kawalec.

Muszyna: Warsztaty archeologiczne 

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza młodzież i dzieci, do Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła na warsztaty archeologiczne. Warsztaty odbędą się w sobotę 4 maja 2019 r., w godzinach 11.00 do 12.30. Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego”, ul. Krzywa 1.

Muszyna: I Zlot Motocyklowy Muszyna 2019

Muszyńskie Stowarzyszenie Motoryzacji „Bociany” zaprasza  w sobotę 4 maja na paradę motocykli, koncert zespołu No Brothers oraz dyskotekę pod gwiazdami.

NIEDZIELA

Łososina Dolna: Święto Kwitnących Sadów

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zaprasza na inaugurację sezonu lotniczego oraz Święto Kwitnących Sadów. Impreza odbędzie się na Lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej w niedzielę 5 maja 2019 r.

Świnki 3 – spektakl dla dzieci

Ekipa niesfornych Świnek stoczy pojedynek z głodnym Wilkiem i nieźle napsocić na scenie kameralnej Teatru Nowego! A wszytko to w najbliższą niedzielę 5 maja 2019 r.,  o godzinie 15.00 w Teatrze Nowym.

ŚRODA - NIEDZIELA

Jaworzyna Krynicka: Piknik Rodzinny

W dniach od 1 do 5 maja 2019 r. Jaworzyna Krynicka zaprasza na rodzinny Piknik Majowy połączony z Powitaniem sezonu letniego. Na wszystkich odwiedzających czekać będzie doskonała rozrywka. Na szczycie Jaworzyny zaplanowano liczne bezpłatne atrakcje dla dzieci takie jak: konkursy i zabawy z animatorami, nauka tańca, mini disco, zumba kids, balonowe zoo, malowanie twarzy, przejazdy kolejką tyrolką, pokazy gigantycznych baniek mydlanych a także dmuchany plac zabaw z przeszkodami. Dorośli również nie będą się nudzić. Przez całą „Majówkę” przygrywać będzie  regionalna kapela muzyczna, będą degustacje regionalnych trunków i wielkie grillowanie. Wszystkie atrakcje będą odbywać się przy stacji górnej kolei gondolowej.

Majówkowy Jarmark Regionalny

W dniach 27 kwietnia – 5 maja w Parku im. Romana Nitribita w Krynicy odbędzie się Majówkowy Jarmark Regionalny. Jest to świetna okazja aby zakupić rzeźby, obrazy wyroby koronkowe i wiele innych regionalnych przedmiotów.  

PIĄTEK - NIEDZIELA

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Od 27 kwietnia do 5 maja utalentowani, młodzi wokaliści z 14 krajów (Polska, Austria, Brazylia, Chorwacja, Chiny, Gruzja, Holandia, Irlandia, Izrael, Rosja, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Włochy) zaprezentują swoje umiejętności przed jury złożonym z artystów, agentów operowych, pedagogów i przedstawicieli instytucji muzycznych z całego świata.

RG [email protected], Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu