Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/01/2020 - 13:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (10-12 stycznia)

Noworoczny koncert dla sądeczan, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a może Grand Prix Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Koncert Jazz Club Atelier: Kolędowanie z turoniem

Jazz Club Atelier zaprasza na styczniowe spotkanie z okazji 35 – lecia Kabaretu Ergo. Impreza odbędzie się w piątek 10 stycznia o godzinie 20.

Szopka Sądecka oraz Kolędy i Pastorałki

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na Szopkę Sądecką oraz Kolędy I Pastorałki w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 10 stycznia o godz. 17 w zabytkowych piwnicach SBP, ul. Franciszkańska 11. Wstęp wolny.

SOBOTA

Kolęda po Lachowsku

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na  koncert kolęd. Gościnnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie. Koncert odbędzie się w sobotę 11 stycznia o godzinie 16.

NIEDZIELA

Koncert noworoczny dla sądeczan

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, który odbędzie się w niedzielę 12 stycznia o godzinie 18. W repertuarze przeboje światowych musicali. Orkiestrze towarzyszyć będą artyści scen krajowych: Paulina Janczak, Katarzyna Łaska, Damian Aleksander, Jakub Wocial.

28. Finał WOŚP w Nowym Sączu

28. finał WOŚP w Nowym Sączu wystartuje o godz. 13 na płycie Rynku i będzie grał do godz. 21. Podczas koncertu przewidziano sporo atrakcji  dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy i animacje, w tym militarne m.in. szkolenie psów, akcja ratownicza, strzelnica ASG, przejażdżki terenówkami, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

Stary Sącz: 28 Finał WOŚP – Wiatr w żagle

Dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej – to tegoroczne hasło 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starosądecki Sztab WOŚP zaprasza w niedzielę 12 stycznia do Kina Sokół (ul. Batorego 23). Start o godzinie 16.

Świniarsko: Grand Prix Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych

Sądecki Klub Modelarski zaprasza na halowe potyczki samochodów zdalnie sterowanych z napędem elektrycznym. Grand Prix Chełmca odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Świniarsku (Świniarsko 132). Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.

Krynica – Zdrój: Koncert kolęd i pastorałek

12 stycznia o godzinie 16 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krynicy – Zdroju (ul. Kościelna 2) odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes oraz kwartetu smyczkowego Apotheosis z Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie, pod dyrekcją ks. Władysława Pachota. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można zakupić płytę z nagraniem kolęd w wykonaniu chóru.

CZWARTEK

Koncert u Prezydenta: Kolęda po Lachowsku

Prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 258. koncert u prezydenta „Kolęda po Lachowsku” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lachy. Koncert odbędzie się 16 stycznia w Sali im. Stanisława Małachowskiego (Ratusz, ul. Rynek 1) o godz. 18. Wstęp wolny.

Wystawa: Od błękitu do granatu

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zaprasza na wystawę prac członków stowarzyszenia pt. Od błękitu do granatu. Wernisaż odbędzie się w czwartek 16 stycznia o godzinie 17.30 w Galerii TPSP, ul. Jagiellońska 50A. Wystawa będzie prezentowana do 12 lutego.

Wystawa malarstwa Michała Załuskiego

Nowosądecka Mała Galeria zaprasza na wystawę malarstwa Michała Załuskiego. Wernisaż odbędzie się w czwartek 16 stycznia o godzinie 18. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (10-16 stycznia)

Jeśli chcesz zamieścić informację o wydarzeniu kulturalnym, skorzystaj z naszej strony ogłoszeniowej.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu