Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
10/10/2019 - 15:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (11-13 października)

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny, finał konkursu muzycznego "Gramy na Tak" w Świniarsku, koncert fortepianowy w Krynicy, a może I Zlot Charytatywny? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

MKS Sandecja vs Chojniczanka Chojnice

Przed nami kolejny mecz „Biało-Czarnych” przed własną publicznością. Tym razem piłkarze Sandecji zmierzą się z drużyną Chojniczanki Chojnice. Mecz odbędzie się 11 października, tradycyjnie o godzinie 19.10 na Stadionie Miejskim w Nowym Sączu przy ulicy Kilińskiego 47.

Koncert w Jazz Club Atelier: Cheap Tabacco

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert Cheap Tabacco, polskiego zespołu muzycznego z pogranicza gatunków rocka, bluesa i muzyki alternatywnej. Koncert odbędzie się w piątek 11 października o godzinie 20.

Krynica – Zdrój:Koncert fortepianowy

Stary Dom Zdrojowy w Krynicy – Zdroju serdecznie zaprasza na koncert fortepianowy Antonio Di Cristofano, który odbędzie się w piątek 11 października o godzinie 19.00 w Sali Balowej. W repertuarze Beethoven, Chopin, Mozart. Wstęp wolny.

Stary Sącz: Perspektywa

Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy fotografii i grafiki autorstwa Małgorzaty Postrożny. Wernisaż odbędzie się w piątek 11 października o godzinie 17.

SOBOTA

XV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

W sobotę 12 października o godz. 11 w kościele parafialnym w Królowej Górnej odbędzie się konkurs piosenki religijnej. Wezmą w nim udział soliści i zespoły wokalno-instrumentalne z gminy Kamionka Wielka. Konkurs jest podzielony na kategorie dziecięcą i młodzieżową. Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody. Ponadto najlepszy wokalista w kategorii dziecięcej uzyska prawo występu w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu.

I Zlot Charytatywny

W najbliższą sobotę 12 października odbędzie się I Charytatywny Zlot Klasyków Samochodowych podczas którego będą zbierane datki na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Sączu. Organizatorzy proszą o ciepłe koce oraz karmę – mokrą i suchą dla zwierząt. W zamian za darowiznę organizatorzy przewidują losy – każdy los wygrywa. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.

Krynica – Zdrój: Uroczyste otwarcie Parku Słotwińskiego

Burmistrz Krynicy – Zdroju Piotr Ryba zaprasza w najbliższą sobotę 12 października o godzinie 12 na uroczyste otwarcie Parku Słotwińskiego.

NIEDZIELA

Bieg po Dom

Fundacja Renovo oraz Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia zapraszają do udziału w biegu charytatywnym. Głównym celem imprezy jest zbiórka funduszy na dokończenie budowy domu dla Sylwii oraz jej córek Kamili oraz Juli. Kamila oraz Julia mają rdzeniowy zanik mięśni i poruszają się na wózkach inwalidzkich. Bieg odbędzie się w niedzielę 13 października.

Piwniczna – Zdrój: Polana pełna frajdy

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój  zaprasza w najbliższą niedzielę 13 października na pole namiotowe nad Popradem, na piknik rodzinny – Polana pełna frajdy. Impreza rozpocznie się o godzinie 14. Wstęp wolny.

Świniarsko: Gramy na TAK!

Szkoła Podstawowa w Świniarsku zaprasza na finał konkursu muzycznego Gramy na Tak! Koncert finałowy połączony z występem Mateusza Ziółko wraz z zespołem, odbędzie się w niedzielę 13 października o godzinie 16.30 w Hali Sportowej SP w Świniarsku.

SOBOTA - NIEDZIELA

Stary Sącz: Urodził się by zmienić świat

Grupa Teatralna Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu oraz Rada Parafialna zapraszają na „Wieczór wspomnień o św. Janie Pawle II”. Widowisko odbędzie się w starosądeckim Kinie Sokół w sobotę 12 października o godzinie 19 oraz w niedzielę 13 października o godzinie 18.

WTOREK

Koncert w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na koncert w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Koncert odbędzie się we wtorek 15 października 2019 r., o godzinie 19.00 w Kościele Św. Kazimierza. Wstęp wolny.

XIII Sądecki Integracyjny Turniej Bocci

Stowarzyszenie Klub Integracyjny oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej MADA zapraszają w najbliższy wtorek 15 października 2019 r. na 13. Sądecki Turniej Integracyjny Bocci. Turniej rozpocznie się o godzinie 8.

CZWARTEK

Krynica – Zdrój: Jan Kiepura chłopak z Sosnowca który podbił świat

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza do Galerii SIEDLISKO na wystawę fotografii z cyklu Dokument „ Jan Kiepura 1902- 1966 Chłopak z Sosnowca który podbił świat”. Organizatorem wystawy jest Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Wystawa będzie prezentowana od 14 października do 30 listopada 2019 r. Wernisaż odbędzie się w czwartek 17 listopada o godzinie 17.

PIĄTEK - CZWARTEK

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

Miłośnicy teatru mają swoje święto: trwa największe tej jesieni wydarzenie kulturalne w Nowym Sączu, czyli XXIII Jesienny Festiwal Teatralny. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczy znanych i lubianych aktorów.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (11-17 października)

RG [email protected] Fot. MOK Nowy Sącz, arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)