Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/04/2019 - 14:45

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (12-14 kwietnia)

Sądeckie Targi Ogrodnicze, mecz: MKS Sandecja Nowy Sącz vs TS Podbeskidzie Bielsko Biała, a może jarmarki wielkanocne? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.

PIĄTEK

VI Dni Węgierskie w Nowym Sączu

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” po raz 6 zaprasza na Dni Węgierskie w Nowym Sączu. 10 i 11 kwietnia 2019 r. w Sali im. Zofii Rysiówny odbędzie się mini przegląd kina węgierskiego podczas którego będzie można zapoznać się z kinematografią naszych Bratanków, po seansie organizatorzy zapraszają na węgierskie co nie co.12 kwietnia 2019 r. o godzinie 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu tria instrumentalnego: Jenő Lisztes, Kalman Cséki , Lacy Duka.

SOBOTA

Mecz: MKS Sandecja Nowy Sącz vs TS Podbeskidzie Bielsko Biała

W sobotę 13 kwietnia 2019, Sandecja Nowy Sącz podejmie przed własną publicznością TS Podbeskidzie Bielsko - Biała. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim w Nowym Sączu, przy ulicy Kilińskiego 47 o godzinie 19.10. Przyjdź i dopinguj Biało-Czarnych.

Smaczny świąteczny jarmark w Korzennej

Stroiki, palmy, wyroby rękodzielnicze, a przede wszystkim kulinaria będzie można kupić podczas Jarmarku Wielkanocnego, który zaplanowano w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 9.00 na placu targowym w Korzennej. Swoje stoiska przygotowują koła gospodyń wiejskich, działające na terenie naszej gminy

Łącko: Kiermasz Wielkanocny

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zaprasza w sobotę 13 kwietnia 2019 r. na Łącki Rynek gdzie odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Początek o godz. 9.

Muszyna: Wielkanocne warsztaty

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza do Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego” na warsztaty świąteczne podczas których będą wykonywane tradycyjne pisanki i kraszanki. Zajęcia odbędą się w sobotę 13 kwietnia 2019 r., w godzinach 15.00 do 16.30. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

Z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie ulicami miasta Nowego Sącza, już po raz czwarty, przejdzie Niebieski Przemarsz. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. Zbiórka uczestników o godzinie 10.30 na Starej Sandecji – plac przy Al. Wolności. Po przemarszu, przed ratuszem odbędą się gry i zabawy.

Kiermasz Wielkanocny w Miasteczku Galicyjskim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu serdecznie zaprasza w niedzielę14 kwietnia 2019 r. od godziny 10.00 do 16.00 na Kiermasz Wielkanocny! Wstęp wolny

Niedziela Palmowa w Skansenie

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu serdecznie zaprasza w niedzielą 14 kwietnia 2019 r. do sądeckiego skansenu na Niedzielę Palmową podczas której tradycyjnie już, odbędzie się konkurs na palmę wielkanocną.

Ptaszkowa: Konkurs Palm Wielkanocnych

Gminny Ośrodek Kultury filia w Ptaszkowej zaprasza 14 kwietnia w Niedzielę Palmową na konkurs Palm Wielkanocnych. Konkurs odbędzie się przy Kościele p.w. Imienia Maryi Panny w Ptaszkowej, po „sumie”. W ramach przygotowania prac, uczestnicy mogą skorzystać z zajęć plastycznych organizowanych przez GOK Filia Ptaszkowa w każdą środę, począwszy od 27 marca, w godzinach 15.30-18.00 w świetlicy GOKu.

Piwniczna Zdrój: Kiermasz i Konkurs Palm Wielkanocnych

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. na Kiermasz potraw i ozdób wielkanocnych oraz Konkurs Palm Wielkanocnych.

SOBOTA - NIEDZIELA

Sądeckie Targi Ogrodnicze

W najbliższy  weekend 13 i 14  kwietnia plac „Starej Sandecji” na Alejach Wolności na dwa dni zamieni się w centrum ogrodnicze. Wszystkich miłośników małego i dużego „grzebania w ziemi” gorąco zachęcamy do odwiedzenia stoisk. Podczas II Sądeckich Targów Ogrodniczych - podobnie jak w tamtym roku - będzie można kupić m.in.: sadzonki, cebulki, krzewy, sprzęt ogrodniczy, meble ogrodowe, miody, kosmetyki naturalne, żywność ekologiczną oraz wyjątkowe dzieła naszych rękodzielników wykonane z drewna, filcu czy kamieni naturalnych oraz upominki dla najmłodszych.

II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt im.  Śp. prof.  Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W najbliższy weekend 13 i 14 kwietnia odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt im.  Śp. prof.  Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Naimskiego. Zachęcamy do kibicowania.

PIĄTEK - WTOREK

Jarmark Wielkanocny na nowosądeckim rynku

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na Wielkanocny Jarmark, który odbędzie się w dniach od 11 do 16 kwietnia 2019 r. na nowosądeckim rynku. Prócz typowych kiermaszowych stoisk, swoje wyroby zaprezentują również lokalni artyści, a przedmiotem ich pokazów będą motywy świąteczne. Będzie również akcent gastronomiczny, w ramach którego codziennie od 13.00 będzie można degustować tradycyjną, lokalną kuchnię. Stoiska na jarmarku otwarte będą w godzinach: 10.00 – 16.00

WTOREK

Muszyna: Kielich śmierci – kielich życia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zaprasza na projekcję filmu Huberta Śliwińskiego „Kielich śmierci – kielich życia”. Emisja odbędzie się we wtorek 16 kwietnia 2019 r., o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (12-18 kwietnia)

RG [email protected], Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)