Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
12/12/2019 - 16:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (13-15 grudnia)

Turniej piłki halowej w Łącku, świąteczny kiermasz w Muszynie, święto herbaty w Nowym Sączu, a może jarmark Bożonarodzeniowy na nowosądeckim rynku? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Koncert Jazz Club: The Sound Pack

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert jazzowego kwartetu wokalnego nawiązującego do tradycji ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, przy akompaniamencie piano. Koncert odbędzie się w piątek 13 grudnia o godzinie 20.

Wystawa prac studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zaprasza do Galerii E/A (Al. Wolności 40 – dawna zbrojownia) na wystawę prac studentów, doktorantów i absolwentów, stowarzyszonych z Pracownią Fotografii 1 na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Wernisaż odbędzie się w piątek 13 grudnia o godzinie 18.

SOBOTA

Koncert w Fabryce:  One Step

Fabryka Klub Muzyczny zaprasza na pierwszy publiczny koncert pop-rockowego zespołu One Step w składzie: Mateusz Jurek, Kamil Kotas, Rafał Pasoń, Mariusz Wideł, Bolesław Jędrzejowski. Koncert odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 20. Wstęp wolny.

Koncert galowy nagrody Masiora 2019

14 grudnia o godz. 17 w sali MCK Sokół w Nowym Sączu fundacja wręczy kolejny raz Nagrodę im.Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym. Decyzją kapituły nominację do nagrody otrzymali: Nadia Kopkowicz, Julia Kudlik, Wioletta Liber, Irena Michalska, Miranda Szczepańska, Jan Dominik, Krystian Gizicki.       

Łącko: Turniej Piłki Halowej

Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Halowej w kategorii Open +16. Turniej odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 9.

Muszyna: Świąteczny Kiermasz

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza w najbliższą sobotę 14 grudnia do Dworu Starostów na świąteczny kiermasz muszyńskiego rękodzieła artystycznego. Stoiska będą czynne od godziny 11 do 16. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Święto Herbaty w Nowym Sączu

Gościniec Galicyjski zaprasza w niedzielę 15 grudnia od godziny 16 na Święto Herbaty. Podczas spotkania dowiemy się jak powstaje herbata, w jaki sposób ją parzyć, aby jej aromat i właściwości były idealne oraz jaki rodzaj herbaty jest odpowiedni dla naszego organizmu. Nie zabraknie również atrakcji dla koneserów win. Na gości czekać będą trunki prosto z Francji, Włoch a także Węgier.

Mikołajek szuka świętego Mikołaja

Nowosądecki Teatr Nowy zaprasza na świąteczny spektakl Mikołajek szuka świętego Mikołaja . Bohater dowie się, co tak naprawdę jest najważniejsze w święta. Przeżyjecie niezapomniane chwile, które doprowadzą was do śmiechu, wzruszeń, ale i przemyśleń bożonarodzeniowych. Spektakl odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 15.

Opowieść wigilijna

Grupa Artystyczna Mocni oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na spektakl "Opowieść Wigilijna" wg Karola Dickensa. Przedstawienie odbędzie się w Sali Widowiskowej MOK w niedzielę 15 grudnia o godzinie 16.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Jarmark Bożonarodzeniowy na nowosądeckim rynku

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza od 13 do 26 grudnia na „Jarmark Bożonarodzeniowy na nowosądeckim rynku”. W tych dniach na sądeczan będą czekać rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi oraz liczne degustacje. W weekend 14 – 15 grudnia najmłodsi mieszkańcy będą mogli obejrzeć świąteczną zagrodę ze zwierzętami. Z kolei 15 grudnia o godzinie 13 rozpocznie się wigilia i opłatek. Jarmark uświetnią występy grup artystycznych z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca”.

A może do kina? Repertuar kina Sokół, Jaworzyna i Klaps (13-19 grudnia)

Jeśli chcesz zamieścić informację o wydarzeniu kulturalnym, skorzystaj z naszej strony ogłoszeniowej.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu