Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
16/05/2019 - 16:10

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (17-19 maja)

Konkurs na „Tradycyjną Potrawę Sądecką”, turniej gmin, zawody strażackie, pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy, biegi sądeczan, zabawy dla dzieci, pokazy z udziałem zwierząt... To wszystko już w najbliższą niedzielę podczas Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu. Nie może cię tam zabraknąć.

PIĄTEK

Wernisaż wystawy prac Grzegorza Gwiazdy

Wernisaż wystawy w pełni poświęconej twórczości Grzegorza Gwiazdy. Zapraszamy wszystkich koneserów sztuki artysty lub chcących ją dopiero poznać.

SOBOTA

HFO: Nowe Rozdanie

Już 18 maja w Nowym Sączu odbędzie się gala HFO: Nowe Rozdanie! W ringu zobaczycie najlepszych zawodników nie tylko z Nowego Sącza ale też z całej Polski. Początek o godz. 18.

NIEDZIELA

Zjazd Sądeczan w Starym Sączu

W niedzielę 19 maja na starosądeckich błoniach odbędzie się Zjazd Sądeczan. Tradycyjnie imprezę rozpocznie uroczysta msza przy Ołtarzu Papieskim o godzinie 10. Następnie odbędzie się konkurs na „Tradycyjną Potrawę Sądecką”, turniej gmin, zawody strażackie, pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy, biegi sądeczan, zabawy dla dzieci, pokazy z udziałem zwierząt. Na scenie zagrają, zaśpiewają i zatańczą zespoły regionalne. Nie może Cię tam zabraknąć.

Konkurs gmin podczas Zjazdu Sądeczan

To będą zmagania! Skoki w worku, rżnięcie ręczną piłą drewnianego bala, czy rzut kapeluszem - to tylko niektóre z dyscyplin konkursu gmin, który czeka nas już 19 maja, podczas Zjazdu Sądeczan. Turniej gmin to nie tylko zmagania gminnych reprezentacji. Do turnieju zgłosić mogą się również drużyny reprezentujące inne szczeble samorządu - powiaty, miasta, czy wsie.

6. Bieg Sądeczan z Kryniczanką

Już po raz szósty zapraszamy Was do Starego Sącza na Bieg Sądeczan z Kryniczanką - sportowy akcent święta lokalnej społeczności Zjazdu Sądeczan. Do wyboru są 3 dystanse – 3, 6 i 9 km, a dla najwytrwalszych – Tryptyk Sądecki z klasyfikacją w kategoriach wiekowych. Czekają wysokie nagrody finansowe i ciekawe upominki rzeczowe oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników imprezy!

Koncert pt. "Nie tylko Jazz"

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na  koncert pt. „Nie tylko JAZZ” w wykonaniu zespołu Jass Class oraz solistów Magdaleny Kurnyty i Michała Skocznia. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 r., o godzinie 17.

Koncert sakralny "Polskie pieśni i arie"

Koncert odbędzie się 19 maja o godz. 20 w Kościele Zdrojowym. Wystąpią: Renata Dobosz, Edyta Piasecka i Mariola Cieniawa.

SOBOTA - NIEDZIELA

Zawody modeli samochodów RC

Sądecki Klub Modelarski zaprasza na Eliminacje Mistrzostw Polski On Road Nowy Sącz Modeli Samochodów RC spalinowych i elektrycznych. Zawody odbędą się w najbliższy weekend 18 – 19 maja 2019 r. na Torze Modelarskim przy ul. Siedleckiego – osiedle Zawada.

WTOREK

Spotkania Muzealne: Prelekcja „Stulecie Sportu Sądeckiego. W hołdzie Niepodległej”

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na kolejną pogadankę z cyklu „Spotkania muzealne”. O sądeckich klubach sportowych i  sportowcach będzie opowiadać Jarosław Jakubowski z Polskiego Towarzystwa Historycznego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja 2019 r., o godzinie 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum, ul. Jagiellońska 56.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (17-23 maja)

RG [email protected], Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu