Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
17/10/2019 - 11:20

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (18-20 października)

XXVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, koncert fortepianowy w Muszynie, Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu, a może bieg Heron Challenge? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Koncert w Winusie: Voda

Winus Club zaprasza 18 października 2019 r. na koncert Vody – trio wywodzącego się z tradycji rockowej lat siedemdziesiątych, kiedy to gatunek ten rozumiano jako połączenie wielu muzycznych światów – bluesa, funku czy nawet jazzu. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

Miłosne Porachunki Blue Moon

Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza do Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  na autorski spektakl kryminalno – muzyczny, którego akcja toczy się w I połowie XX wieku. Spektakl odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godzinie 19. Rezerwacja pod numerem telefonu: 506 205 595.

SOBOTA

XXVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza w najbliższą sobotę 19 października 2019 r. do Hali Sportowej MOSiR na Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Sienna: Heron Challenge

Do biegu Heron Challenge pozostało coraz mniej czasu. W sobotę, 19 października 2019 r.,  już po raz drugi biegacze, amatorzy biegania oraz całe rodziny wezmą udział w imprezie biegowej na dystansie 12 km, której główną ideą jest promowanie terenów Pogórza Rożnowskiego jako miejsca do aktywnego spędzania czasu. Gościem specjalnym biegu będzie mistrz olimpijski Robert Korzeniowski – ambasador Heron Live Hotel.

Piwniczna Zdrój: Jesienny Turniej Piłki Siatkowej

Burmistrz Piwnicznej zaprasza do udziału w Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej. Rozgrywki odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Krynickiej 2, w dniu 19 października 2019 r. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.

Muszyna: Koncert fortepianowy – Jitka Čechová

Centrum Kultury w Muszynie zaprasza do Dworu Starostów na koncert Jitki Čechovej czeskiej pianistki. Koncert w ramach  11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa odbędzie się w sobotę 19 października 2019 r., o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Stary Sącz: Tołhaje Mama Warhola

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zaprasza na koncert Tołhaje Mama Warhola, zespołu łączącego tradycję muzyczną grup etnicznych zamieszkujących tereny przygraniczne Polski południowo – wschodniej. Koncert odbędzie się w starosądeckim Kinie Sokół  w sobotę 19 października 2019 r., o godzinie 19.

PIĄTEK - NIEDZIELA

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

Miłośnicy teatru mają swoje święto: trwa największe tej jesieni wydarzenie kulturalne w Nowym Sączu, czyli XXIII Jesienny Festiwal Teatralny. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczymy znanych i lubianych aktorów.

PONIEDZIAŁEK

Autorskie poniedziałki z Iwoną Biernacką

Zapraszamy do Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych na spotkanie z Iwoną Biernacką, autorką wystawy, którą można obecnie oglądać do 23 października 2019 r. Spotkanie odbędzie się 21 października w godzinach od 12 do 17.

Wystawa pt. Decennium

Urszula i Paweł Ferenc oraz Sądecka Biblioteka Publiczna zapraszają na autorską jubileuszową wystawę fotografii pt. Decennium. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 października o godz. 18 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańska 11 w Nowym Sączu. Wystawę można oglądać do 8 listopada 2019 r., w godzinach otwarcia Biblioteki.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (18-24 października)

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021