Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
20/06/2019 - 10:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (21-23 czerwca)

Supernova Festiwal, 100 lat Miejskiej Orkiestry Stary Sącz, Echo Trombity, a może koncert Zakopowera? Takie atrakcje czekają na mieszkańców Sądecczyzny już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Spotkania muzealne

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu zapraszają na kolejne prelekcje z cyklu „Spotkania muzealne”. Tym razem zaprosili dr Jolantę Miśkowiec z Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych w MKIDN, która opowie o projekcie „Muzeum utracone”, dra Piotra Wierzbickiego, historyka, współtwórcę ekspozycji stałej w Muzeum AK w Krakowie, który przybliży słuchaczom pamiątki po 1 PSP, będące w zbiorach tego muzeum, oraz Jacka Palucha, znawcę historii 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Ten sądecki historyk podzieli się wiedzą o sztandarach 1 PSP. Spotkanie odbędzie się w Gmachu Głównym  – ul. Jagiellońska 56, w piątek 21 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.

SOBOTA

Sądecki HIP – HOP Festiwal

Prezydent Miasta Ludomir Handzel zaprasza 22 czerwca 2019 r. na Sądecki Hip-Hop Festiwal.  W  Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (ul. Nadbrzeżna 34)  w ramach festiwalu wystąpią: Alik Montana, White 2115, Smolasty, Beteo, TKM, Beka KSH, DJ Frodo, Raff J.R.

Krynica – Zdrój: Złoto Krynicy

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A zaprasza na musical „Złoto Krynicy” w wykonaniu grup tanecznych, wokalnych i solistów z Krynicy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019 r., o godzinie 15.00 w Pijalni Głównej. Wstęp wolny.

Piwniczna Zdrój: Ostatni w sezonie turniej piłki siatkowej

Bociany zapraszają na ostatni w sezonie 2018/2019 mecz piłki siatkowej dla dorosłych. Turniej odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019 r., o godzinie 9.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Piwnicznej Zdroju. Zapisy do 20 czerwca 2019 r.

NIEDZIELA

Koncert dla mamy i taty w Lipnicy Wielkiej

Już w najbliższą niedzielę (23 czerwca) serdecznie zapraszamy wszystkich do lipnickiego dworu, gdzie odbędzie się koncert laureatów XIX Przeglądu Młodych Talentów. Początek o godz. 16. Wstęp wolny.

Festyn Parafialny w Parafii św. Heleny w Nowym Sączu

Konkursy, zabawy, występy artystyczne, loteria… między innymi takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy przyjdą w niedzielę 23 czerwca na doroczny, Rodzinny Festyn św. Heleny. Jak zawsze zapowiada się wspaniała zabawa. Impreza odbędzie się na terenie klubu sportowego Helena. Początek o godzinie 14.30.

Mateusz Ziółko nad Jeziorem Rożnowskim

Stowarzyszenie ,,Wczoraj, Dziś i Jutro” zaprasza na festyn charytatywny „DLA TATY”. Festyn odbędzie się na polu namiotowym w Gródku nad Dunajcem od godz. 16:15. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na kosztowną rehabilitację Tadeusza, który został poszkodowany w wypadku drogowym. Niezapomnianych  wrażeń  artystycznych dostarczą występy zespołów regionalnych, grupy baletowej czy  pokaz iluzji. Organizatorzy zadbali o różnorodność rozrywek: gry, zabawy, animacje dla dzieci, rejsy żaglówką, piłki sferyczne, przejazdy bryczką, wianki świętojańskie, loteria fantowa, w której do wygrania atrakcyjne nagrody m.in. dwa rowery, myjka samochodowa i wiele innych. Do tego jeszcze pyszne jedzenie regionalne. Jednak to nie wszystko…., bowiem gwiazdą  wieczoru będzie Mateusz Ziółko. Artysta wystąpi o godz. 20. Na zakończenie festynu zabawa taneczna i  dyskoteka pod gwiazdami.

70-lecie OSP Siedlce

Strażacy z Siedlec zapraszają na jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcach. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 23 czerwca. Uroczystość rozpocznie się mszą o godz. 13.30. Następnie odbędzie się część oficjalna. W programie liczne atrakcje: gry, zabawy, konkursy, występ orkiestry z Mogilna, występ mażoretek, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz akrobacji lotniczych i wiele innych.

Gołkowice Górne: XIV Festyn Parafialny

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach zaprasza w najbliższą niedzielę 23 czerwca na XIV Festyn Parafialny którego gościem specjalnym będzie kapela góralska Ciupaga. Festyn odbędzie się na boisku sportowym obok orlika w Gołkowicach Górnych. Start godzina 14.00.

Inauguracja Bezpiecznych Wakacji 2019 z Zakopower!

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza w najbliższą niedzielę 23 czerwca na nowosądecki Rynek na rodzinną fiestę inaugurującą akcję Bezpieczne Wakacje 2019. Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00 występami laureatów VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT oraz zespołów artystycznych i solistów Miejskiego Ośrodka Kultury i Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.  O godzinie 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru zespół ZAKOPOWER.

Łososina Dolna: Przegląd Folkloru Sądecczyzny

Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe Michalczowa zaprasza  do Michalczowej gdzie na scenie plenerowej wystąpią najbardziej znane i lubiane zespoły folklorystyczne i kapele z Sądecczyzny. Konkurs muzyki, tańca i stroju ludowego będzie okazją do zaprezentowania się najlepszej w naszym regionie 11 zespołów ludowych, a po rozdaniu nagród organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy. Folklorystyczny Piknik Rodzinny odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2019 r. Start godzina 15.00. Wstęp wolny.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Echo Trombity

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego (ul. Lwowska 226) na Finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. Prezentacje muzyczne orkiestr, pokazy musztry oraz występy mażoretek będą się odbywały od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca 2019 r.

Warsztaty muzyki liturgicznej w Krynicy - Zdroju

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju zaprasza na warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadzi znany kompozytor i dyrygent Hubert Kowalski. Warsztaty rozpoczną się w piątek, 21 czerwca o godzinie 16:00 a zakończą wspólnym śpiewem podczas sumy odpustowej w niedzielę 23 czerwca br. Organizatorzy zapraszają wokalistów i instrumentalistów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej parafii.

Stary Sącz: 100 lat Miejskiej Orkiestry Stary Sącz

Miejska Orkiestra Stary Sącz zaprasza w nadchodzący weekend 21 – 23 czerwca 2019 r., na Jubileuszowe wydarzenia i koncerty z okazji 100 lat istnienia Orkiestry z udziałem dawnych i obecnych członków oraz zaprzyjaźnionych orkiestr z Polski i Węgier.

Krynica – Zdrój: Piknik na rozpoczęcie wakacji

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza w dniach 20 – 23 czerwca 2019 r. do Parku Nitribitta na piknik rozpoczynający wakacje oraz Jarmark Regionalny

SOBOTA - NIEDZIELA

Barcice: Supernova Festiwal

22 czerwca w Barciach odbędzie się wielkie otwarcie I edycji Supernova Festival. Na scenie pojawią się prawdziwe gwiazdy muzyki elektronicznej, artyści znani i cenieni nie tylko na polskiej scenie muzycznej. Wydarzenie potrawa od 22 do 23 czerwca, a  w wiosce festiwalowej czekać będą na Was nie tylko koncert ale także świetne jedzenie, zimne piwo Budweiser oraz niezliczona ilość atrakcji.

PONIEDZIAŁEK

Promocja kwartalnika "Sądeczanin Historia"

Promocja kolejnego wydania kwartalnika „Sądeczanin Historia”.  Zapraszamy! Wstęp wolny. Godz. 17:00.  Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, ul.  Krynicka 49. Będzie można zakupić kwartalnik i porozmawiać z autorami.

Poniedziałek ze Sztuką: Magiczne czasy kabaretu Zielony Balonik

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na kolejne spotkanie z kulturą z cyklu „Poniedziałek ze Sztuką”. 24 czerwca o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej MOK rozgości się Tarnowski Klub Literacki NaTenCzas który przeniesie Państwa w magiczne czasy Kabaretu ZIELONY BALONIK.

ŚRODA

Muzyczne Wariacje

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na koncert Muzyczne Wariacje w wykonaniu Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej pod batuta Leszka Mieczkowskiego. Orkiestra oraz soliści: Gosia Sarata, Monika Polak, Ewa Novel, Natalia Zabrzeska, Anna Kożuch, Zuzia Leśniak, Tomasz Jarosz, Wacław Wacławiak wykonają piosenki z repertuaru Haliny Kunickiej, Anny German, Anny Jantar, Etty James, przeboje z festiwali kołobrzeskich, filmów Disneya, musicalu „Jesus Christ Superstar”, serii filmów o Jamesie Bondzie oraz zespołów Zakopower, Skaldowie, De Press.Koncert odbędzie się w środę 26 czerwca 2019 r., o godzinie 18.00

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (21-27 czerwca)

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021