Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
22/02/2018 - 09:45

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (23-25 lutego)

Wielka Gala Sądeczanin Roku 2017 i VI edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, koncert pasyjny, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Chris Weller / Mike Parker / Devin Drobka 

Atelier Jazz Club zaprasza na piątkową dawkę Jazzu. Koncert odbędzie się w piątek 23 lutego o godzinie 20.00.

Jazowsko: Bronek z Obidzy – wieczór autorski

Gminna Biblioteka w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają w najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 18.00 do Budynku Wielofunkcyjnego w Jazowsku na wieczór autorski Bronka z Obidzy Kozieńskiego. Wstęp wolny.

Krynica Źródłem Kultury - Perfect

Koncert zespołu Perfect odbędzie się 23 lutego o godz. 19.00 w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Perfect to zespół, którego nie trzeba przedstawiać - jeden z najbardziej znanych rockowych składów na polskiej scenie muzycznej. Ogromną popularnością cieszył się już praktycznie od początku swojej działalności, czyli od 1980 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, czy „Autobiografia”. Po kilkuletniej przerwie, w 1993 roku zespół reaktywował się i działa do dziś odnosząc kolejne sukcesy.

SOBOTA

Gala VI edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora

Impreza odbędzie się w sobotę 24 lutego w MCK „Sokół”. Gala rozpocznie się o godz. 18.00. Wszystkich miłośników książki zapraszamy do odwiedzenia stoisk wystawienniczych w sali edukacyjnej MCK „Sokół”. Początek targów o godz. 15.00. Można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Można też będzie porozmawiać z niektórymi autorami i zdobyć ich autograf. Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach oprócz pamiątkowej statuetki, wyobrażającej jego Patrona, odbiorą po 5 tys. zł nagrody. Od początku jedynym celem konkursu była promocja wartościowych książek ukazujących się w naszym regionie, promocja sądeckich ludzi pióra oraz pobudzenie czytelnictwa. 

14 Katedr – Koncert Pasyjny

Koncert Pasyjny „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka. Koncert odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00 w sądeckiej bazylice św. Małgorzaty. W wydarzeniu udział wezmą: uznany aktor teatralny i filmowy  Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble - muzycy Baltic Neopolis Orchestra . Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Sądeckimi śladami Bolesława Barbackiego

Fundacja EUROS – WIATR ZE WSCHODU, Parafia Ewangelicko-Augsburska Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu oraz Sądecki Sztetl zapraszają na wykład otwarty pt. „Najdawniejsze dzieje rodu Barbackich – przegląd źródeł czy też poradnik genealoga”. Wykład połączony jest z promocją folderu turystycznego „Sądeckimi śladami Bolesława Barbackiego”. Prelekcja odbędzie się w sobotę 24 lutego 2018 r., o godzinie 16.00 w kaplicy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej, ul. Pijarska 21.

Krynica Źródłem Kultury - Andrzej Piaseczny

Koncert Andrzeja Piasecznego odbędzie się 24 lutego o godzinie 19 w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. 2017 to dla Andrzeja Piasecznego rok pełen wspomnień - właśnie mija 25 lat od jego debiutu scenicznego.

Spektakl: Pomoc Domowa

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu  serdecznie zaprasza na spektakl POMOC DOMOWA (La Bonne Anna) Marc’a Camoletti’ego  w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela. Spektakl odbędzie się w sobotę 24 lutego o godzinie 16.30 oraz 19.15.

Piwniczna Zdrój: Chmura Oorta – koncert w Chatce Magóry

Chmura Oorta to grupa przyjaciół, którzy choć po innych orbitach to nadal krążą wokół tego samego ciała niebieskiego. Grawitacją, która trzyma ich razem jest fascynacja zjawiskiem miłości. Siła ta pobudza twórców do pracy na rzecz walki ze strachem, który jest jej przeciwieństwem. Koncert Chmura Oorta w Chatka Magóry  odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz.19.00

Piwniczna Zdrój: Bitwa Breakdance

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza w sobotę 24 lutego na potyczki taneczne. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 w Sali Widowiskowej MGOK, Rynek 11.

Stary Sącz: II Starosądeckie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Starosądecka Fundacja „Będzie Dobrze” zaprasza do udziału w zawodach siłowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbędą się 24 lutego 2018 r., w Starosądeckim SOKOLE – ul. Batorego 23. Zapisy do 20 lutego.

NIEDZIELA

Wielka Gala Sądeczanin Roku 2017

W niedzielę 25 lutego o godzinie 11 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbędzie się Wielka Gala Sądeczan. Podczas imprezy zostaną ogłoszone wyniki wraz z wręczeniem nominacji i przyznaniem tytułu Sądeczanin Roku. W imprezie oprócz wielu zaproszonych gości wezmą udział również kandydaci, których sądeczanie nominowali do tytułu Sądeczanina Roku.

Koncert w MOK: Miłość stanęła w drzwiach

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na koncert w wykonaniu wokalistów MOK. Koncert odbędzie się w niedzielę 25 lutego o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej MOK.

Grand Prix Nowego Sącza w Futsalu

Rozgrywki odbędą się 25 lutego 2018 roku, od godziny 12.00 na hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Nowym Sączu na ul. Nadbrzeżnej 34.

Łącko: II Turniej Piłkarzyków

W niedzielę 25 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku odbędzie się II Turniej Piłkarzyków o Puchar Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny. Turniej ma charakter otwarty bez wpisowego, rozegrany będzie w systemie deblowym. Zapisów można dokonywać telefoniczne do 23 lutego 2018 r.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (23 lutego - 1 marca)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu