Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
26/09/2019 - 09:30

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (27-29 września)

Hubertus Krynicki, jesienny rajd rowerowy w Ptaszkowej, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Małopolska Noc Naukowców w PWSZ

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na Małopolską Noc Naukowców do PWSZ w Nowym Sączu w piątek 27 września 2019 r. w godz. 16:00-20:00. Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach: na ul. Zamenhofa 1a (Instytut Techniczny) oraz ul. Kościuszki 2/ róg ul. Ogrodowej (Kampus dydaktyczno-sportowy przy Instytucie Kultury Fizycznej oraz Instytucie Zdrowia). Wstęp wolny. W programie m.in. liczne wykłady i prezentacje popularnonaukowe, pokazy warsztatu pracy technika kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, pokazy żyroskopowego symulatora dachowania, który pokażą pracownicy MORD w Nowym Sączu, występy dzieci i młodzieży z Centrum Tańca ADeeM Anity i Dariusza Migacz, pokazy i warsztaty sztuk walki, pływania, gimnastyki dla dzieci i wiele innych.
 

Koncert w Jazz Club Atelier: Maciej Lipina

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert Macieja Lipiny z zespołem. Koncert w I rocznicę wydania płyty pt.  Ścigany odbędzie się w piątek 27 września 2019 r., o godz. 20.00.

Odkrywamy tajniki dawnego rzemiosła i przemysłu wiejskiego

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w atrakcyjnej imprezie edukacyjnej, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 września 2019 r., w godzinach 9.00 – 14.00 w Sądeckim Parku Etnograficznym, ul. B. Wieniawy-Długoszowskiego 83 b

Finał Konkursu Małopolska Wieś 2019

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza w nadchodzący piątek 27 września 2019 r. do Miasteczka Galicyjskiego na imprezę plenerową podsumowującą konkurs Małopolska Wieś. Początek o godz. 13.

Muszyna: Muszynianie – Muszynie: Agresja sowietów na Polskę

Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej zaprasza do Miejskiej Biblioteki w Muszynie na wykład Jarosława Jakubowskiego pt. „Agresja sowietów na Polskę 17 września 1939”. Wykład odbędzie się w najbliższy piątek 27 września 2019 r., o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

SOBOTA

Spektakl: Zemsta

Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza do Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (Al. Wolności 40) na spektakl wg Aleksandra Fredry „Zemsta”. Spektakl odbędzie się w sobotę 28 września 2019 r., o godzinie 18.00.

My, Małopolanie

Koncert laureatów oraz uroczysta gala wręczenia nagród finalistom 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019.Podczas koncertu wystąpią: Orkiestra Dęta Grobla oraz Orkiestra Dęta Zator. Początek o godz. 16.

Ptaszkowa: Jesienny Rajd Rowerowy

Grybowska Grupa Rowerowa zaprasza w sobotę 28 września 2019 r. na Jesienny Rajd Rowerowy. Organizatorzy przygotowali trzy warianty tras od rekreacyjnej do zaawansowanej.

Muszyna: Koncert w Szarotce

Kawiarnia Artystyczna Szarotka zaprasza, w sobotę 28 września o godzinie 19.00 na koncert Marka Broniewskiego. W programie muzyka europejska, światowa, jidysz.

Piwniczna Zdrój: Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych

W sobotę 28 września 2019 r. na stadionie szkolnym w Piwnicznej Zdroju odbędzie się Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, lokalnego kabaretu oraz zespołów regionalnych. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 13.00. Wstęp wolny.

PIĄTEK - SOBOTA

Stary Sącz: Kawka – Festiwal Teatralny

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sarii w Starym Sączu zaprasza na Festiwal Teatralny KAWKA, który odbędzie się w dniach 27 – 28 września 2019 r. w Sali kinowej CKiS, ul. Batorego 23.

NIEDZIELA

80. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego oraz 75. rocznica utworzenia I Pułku Strzelców Podhalańskich

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 80. rocznicą utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i 75. rocznicą utworzenia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, w dniu 29 września 2019 r. Uroczystość rozpocznie msza o godz. 12.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu.

Krynica – Zdrój: Hubertus Krynicki

Społeczny Komitet Myśliwych zaprasza  w niedzielę 29 września 2019 r. na VIII Hubertusa Krynickiego. Wydarzenie rozpocznie msza o godz. 11 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Krynicy.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (27 września - 3 października)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)