Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
27/02/2020 - 15:10

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (28 lutego - 1 marca)

2. Sądeckie Targi Książki, uroczysta Gala VIII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, a może Wielka Gala Sądeczan? Takie atrakcje czekają na was już w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Wystawa "Emanuela Pawłowska. Malarstwo. Debiut"

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego na otwarcie wystawy zatytułowanej „Emanuela Pawłowska. Malarstwo. Debiut”. Otwarcie nastąpi w piątek 28 lutego o godzinie 17. Wystawa będzie prezentowana do 29 marca.

Koncert na inaugurację fortepianu w Pijalni Głównej

Koncert odbędzie się w piątek 28 lutego o godz. 19 w Pijalni Głównej w Krynicy. Wystąpi Wiesław Prządka Trio.

SOBOTA

2. Sądeckie Targi Książki: plejada wystawców, okazja do spotkania się z autorami

Pijalnia Główna w Krynicy Zdroju stanie się w sobotę (29 lutego) miejscem, w którym będą podejmowani autorzy książek nie tylko o Sądecczyźnie, piszący dziennikarze, znani publicyści, wydawnictwa z całej Polski, księgarnie. Zapraszamy pasjonatów czytania, pasjonatów sięgania po książkę do udziału w 2. Sądeckich Targach Książki. Tego wydarzenia nie możesz przegapić! Podczas targów można będzie porozmawiać z autorami książek, zdobyć cenny autograf, a przede wszystkim zrelaksować się i zapoznać się z bardzo ofertą wydawniczą, jak również kupić poszukiwane książki. Słowem, będzie to wielkie święto książki i ludzi pióra. 2. Sądeckie Targi Książki rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 20. Nie może Cię tam zabraknąć.

Uroczysta Gala VIII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów VIII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora odbędzie się w krynickiej pijalni, w sobotę 29 lutego. Rozpocznie się ona o godz. 18. Wszystkich miłośników książki zapraszamy do odwiedzenia stoisk wystawienniczych. Początek targów o godz. 10. Można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Można też będzie porozmawiać z autorami i zdobyć ich autograf.

Disco on Ice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu zaprasza na ostatnią w tym sezonie dyskotekę na lodzie. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 29 lutego na lodowisku przy ulicy Nadbrzeżnej 34, w godzinach od 18 do 20.

Daj się zabić kochanie

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na spektakl „Daj się zabić kochanie” w wykonaniu Teatru Nowego. Spektakl odbędzie się w sobotę 29 lutego o godzinie 18.

Łabowa: I Otwarty Turniej Darta

Panda Dart Team Nowy Sącz oraz Gmina Łabowa zapraszają do Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej na I Otwarty Turniej Darta o Puchar Wójta Gminy Łabowa Marty Słaby. Rozgrywki odbędą się w najbliższą sobotę 29 lutego od godziny 13.

Krynica – Zdrój: Hokej na lodzie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy – Zdroju zaprasza mecz hokeja na lodzie pomiędzy KH KTH Krynica a Hockey Team Oświęcim. Mecz odbędzie się w sobotę 29 lutego o godzinie 18. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Wielka Gala Sądeczan

Wielka Gala Sądeczan, podczas której zostaną ogłoszone wyniki wraz z wręczeniem nominacji i przyznaniem tytułu Sądeczanin Roku 2019 odbędzie się 1 marca  (niedziela) o godz. 11:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Wszystko za życie – koncert charytatywny

Pomagam, bo mam Voice zaprasza w niedzielę 1 marca o godzinie 17 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Al. Wolności 23 na koncert charytatywny. Wydarzenie to jest organizowane na rzecz siedmioletniej nowosądeczanki Gabrysi Szewczyk, podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, u której we wrześniu 2019 roku zdiagnozowano glejaka, nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Podczas koncertu zagra Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod kierownictwem Justyny Zawiślan. Wystąpi także wielu wspaniałych solistów.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorlicach

Już w najbliższą niedzielę w Gorlicach odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Początek o godz. 14 w sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4. Uroczystość uświetni Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Obchody zostaną poprzedzone Mszą Św. w Bazylice Mniejszej w Gorlicach o godz. 11.30.

SOBOTA - NIEDZIELA

Stary Sącz/Nowy Sącz: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Sądecczyźnie

Serdecznie zapraszamy do Starego Sącza na inscenizację historyczną „Sądecczyzna 1946” w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. Pokaz odbędzie się w najbliższą sobotę 29 lutego o godzinie 16.30 pod budynkiem Starosądeckiego „Sokoła” –  ul. Batorego 23. Z kolei w niedzielę 1 marca w budynku Nowosądeckiej KANY (ul. Św. Kunegundy 12 a) będzie można obejrzeć posłuchać prelekcji oraz obejrzeć wystawę pt. „Sądeccy Wyklęci”.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (28 lutego - 5 marca)

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu