Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
28/03/2019 - 16:10

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (29-31 marca)

Nowosądeckie talenty u prezydenta, premiera spektaklu "Mój Chrystus Połamany", mecz Sandecji z Wartą, a może Spring Basketball 2019 w Świniarsku? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Nowosądeckie talenty u prezydenta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na koncert solistów Studia Piosenki działającego przy nowosądeckim Pałacu Młodzieży. W koncercie wystąpi pięciu młodych wokalistów: Edyta Dobroszek, Wioletta Smajdor i Mateusz Zwolenik, Oliwia Ślipek i Krystian Gizicki. Koncert odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godzinie 18.00 w Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza. Wstęp wolny.

SOBOTA

Stary Sącz: Mój Chrystus Połamany – premiera spektaklu

Grupa Teatralna Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu zaprasza na spektakl wielkopostny „Mój Chrystus Połamany” na podstawie książki Ramona Cue Romano. Premiera odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r., o godzinie 19.00 w starosądeckim Kinie SOKÓŁ, ul. Batorego 23. Spektakl będzie można obejrzeć również w niedzielę 31 marca o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Koncert w Manufakturze: Mr Pollack

Manufaktura Grill House zaprasza w najbliższą sobotę 30 marca na koncert polskiego zespołu rockowego, założonego przez braci Jacka i Grzegorza Polaków – Mr Pollack. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30.

Krynica – Zdrój: Zagadkowa sobota

Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju zaprasza w najbliższą sobotę 30 marca 2019 r., do Czytelni Biblioteki na Deptaku na zagadkową sobotę z Bibliotecznym Biurem Detektywistycznym. Impreza jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży z klas 6 do 8.

Mecz: MKS Sandecja vs KS Warta

W 26. kolejce Fortuny 1 Ligi, piłkarze Sandecji Nowy Sącz zmierzą się z Warta Poznań. Mecz ten będzie idealną okazją do rehabilitacji za porażkę z Garbarnią Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę, 30 marca 2019 r., o godzinie 17.00 na stadionie miejskim przy ulicy Kilińskiego 47.

Muszyna: Gwałtowne oblicza natury - wichury, powodzie, pożary

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza do Muzeum Regionalnego na prelekcję strażaka Jakuba Cieciury o sposobach przetrwania kataklizmów oraz o tym gdzie szukać ratunku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r., o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Świniarsko: Spring Basketball 2019

Stowarzyszenie Sądeccy Pasjonaci Basketu zaprasza do udziału w Turnieju Koszykówki 5 x 5 drużyn Niezrzeszonych. Rozgrywki odbędą się 30 marca 2019 r. (sobota) w Hali Sportowej w Świniarsku. Zgłoszenia do 28 marca.

NIEDZIELA

RAZ, DWA I TRZY… KOLORY

Jak tworzyć wielobarwne obrazy za pomocą tylko trzech kolorów? Które kolory uznawane są za podstawowe? Jakie farby zmieszać ze sobą by powstały zupełnie nowe barwy? Tego wszystkiego dowiecie się podczas najbliższych warsztatów z cyklu 5 zł za Sztukę!Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmuje koordynator wydarzenia

PIĄTEK -  NIEDZIELA

28. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza dyrygentów prowadzących orkiestry dęte do udziału w Warsztatach dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.Celem warsztatów jest podniesienie kwalifikacji kapelmistrzów i tamburmajorów oraz poznanie praktycznych zasad prowadzenia orkiestry dętej ze szczególnym uwzględnieniem roli dyrygenta.

CZWARTEK

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na wieczór poezji Krzysztofa Cezarego Buszmana "Scena Życia" z udziałem autora. Wiersze poety zostaną przedstawione w muzycznym wykonaniu Jarosława Chojnackiego. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18 w sądeckim ratuszu.

A może wypad do kina? Repertuar kina Helios, Sokół i Jaworzyna (29 marca - 4 kwietnia)

RG [email protected], Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020