Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
30/09/2017 - 06:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (29 września - 1 października)

Noc naukowców w PWSZ, Festiwal Sportów Miejskich, Cyklokarpaty, a może wypad do kina? Tak zapowiada się weekend na Sądecczyźnie.

PIĄTEK

Małopolska Noc Naukowców w PWSZ

Naukowcy z PWSZ zapraszają przede wszystkim dzieci i młodzież, ale także wszystkich, dla których nauka jest nieustannym źródłem fascynacji. Także w tym roku - a to już jedenasta edycja nocy naukowców-  PWSZ przygotował wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy, naukę pływania, warsztaty i zajęcia sportowe.

Krynica Poezji XX Jesień Literacka Krynica Zdrój 2017

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie zaprasza na wydarzenie z cyklu „Krynica Poezji XX Jesień Literacka Krynica Zdrój 2017” które odbędzie się w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego (Al. Nowotarskiego 2) w najbliższy piątek 29 września o godzinie 16.30.

Wystawa malarstwa Leszka Zygmunta

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza do Galerii Siedlisko na wystawę malarstwa Leszka Zygmunta. Wernisaż odbędzie się w piątek 29 września o godzinie 17.00.

Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Biblioteka w Piwnicznej zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem, które odbędzie się w ramach projektu „Poznaj żywego autora”. Spotkanie odbędzie się w piątek (29 września).

Gramy dla Tomka Brzeskiego. Samochodówka

Inicjatywa o nazwie „Sport Przeciw Przemocy” to cykl turniejów organizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych, aby szczerzyć aspekty wychowawcze. Najbliższym wydarzeniem będą zawody w streetball’u 29 września na nowosądeckim rynku.

SOBOTA

Festiwal Sportów Miejskich

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji o raz Urząd Miasta Nowego Sącza zapraszają na sobotnie (30 września 2017 r.) zawody sportowe oraz pokazy i otwarte treningi które odbędą się w Parku Sportów Miejskich – Pumptrack – Aleje Piłsudskiego 4. Impreza pod patronatem Ryszarda Nowaka  Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem

Hasło spotkania to “Siostra naszego Boga - kobieta, ktora zafascynowała Karola Wojtyłę”. Spotkanie z autorem wydanej w 2017 roku książki “Siostra naszego Boga. Niezwykła historia Hanny Chrzanowskiej” zorganizowane zostało w ramach XXXI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

24. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ

 Uczestnikami turnieju są tancerze z klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Nagrodę główną – Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ otrzymuje najwszechstronniejsza para z najbardziej prestiżowej klasy, w której rozgrywany jest turniej: w kombinacji 10 tańców latynoamerykańskich i standardowych.

Cyklokarpaty

Kompleks Turystyczny Dwie Doliny zaprasza pasjonatów kolarstwa górskiego na maraton kolarski przeznaczony zarówno dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z górskim kolarstwem jak i bardziej zaawansowanych. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków –spektakl z okazji jubileuszu 30 –lecia Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, Burmistrz Krynicy – Zdroju Dariusz Reśko oraz Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury zapraszają na jubileuszowy spektakl baletowy pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Spektakl odbędzie się w sobotę 30 września o godzinie 18.00 w Pijalni Głównej.

Parada motocykli Harley Davidson

 Przejazd z Hotelu Prezydent na płytę Deptaka Głównego w sobotę 30 września o godz. 16.

NIEDZIELA

Koncert Wdzięczności w Starym Sączu

W programie występ kabaretu „Gumowe ucho”, występ Michała „Coli” Wcisło. Gwiazdą wieczoru będzie Ewa Novel z zespołem.

IX Bieg Uliczny Sądecka Dycha o Puchar Newagu

Na trasie pomiędzy Starym a Nowym Sączem odbędzie się Sądecka Dycha - bieg o puchar prezesa firmy Newag. 1 października, czyli w najbliższą niedzielę, już po raz dziewiąty uczestnicy wezmą udział w 10-kilometrowym biegu.

SOBOTA - NIEDZIELA

Grand Prix Nowego Sącza

Sądecki Klub Modelarski Felga zaprasza na Grand Prix Nowego Sącza!!! Ostatnie zawody na torze asfaltowym w sezonie 2017! GP Nowego Sącza, będzie zaliczane również jako Final Carpathian Cup. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę (30 września i 1 października).

Virtuti Militari – Bieg Honoru w Rytrze

Wszystkim którzy lubią się zmęczyć gorąco polecamy reżyserowany bieg przeszkodowy oparty na wydarzeniach historycznych z II Wojny Światowej. Bieg odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2017 r.

A może do kina?

Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (29 września - 5 października)

RG   r.gajewski@sadeczanin.info

Co młodzi naukowcy robili w sądeckiej PWSZ?
W budynkach PWSZ w Nowym Sączu odbyła Noc Naukowców. Jak co roku, cieszyła się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.


Dziękujemy za przesłanie błędu