Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
30/05/2019 - 10:30

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (31 maja - 2 czerwca)

Międzynarodowy bieg charytatywny Run for a Smile, święto rodziny w Bereście, uroczystość przekazania odtworzonego sztandaru 1 PSP 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

SOBOTA

Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run for a Smile

Wyższa Szkoła Biznesu Nationale Luis Uniwersity zaprasza do udziału w Międzynarodowym Biegu Charytatywnym. Celem jest zebranie 16 000 zł na leczenie i rehabilitację podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda Dawida Cebuli. Impreza odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2019 r. Rozpoczęcie w Miasteczku Galicyjskim.

Święto Dzieci na Jaworzynie Krynickiej

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na Jaworzynę Krynicką. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Początek imprezy o godz. 10.

NIEDZIELA

Dni św. Stanisława Papczyńskiego

Parafia Podegrodzie oraz Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego zaprasza do Podegrodzia na Dni św. Stanisława Papczyńskiego „Po sąsiedzku ze Świętym”. Główne obchody odbędą się w niedziele 2 czerwca 2019 r. na placu przy dawnej szkole rolniczej. Wydarzenie zainaugurowane zostanie uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Podegrodziu o godz. 14. W programie m.in. wmurowanie Kamienia Węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego związanego z inicjatywą odtworzenia regionalnej zabudowy w miejscu urodzenia Świętego, koncert jubileuszowy z Okazji 65 - lecia powstania zespołu ''Małe Podegrodzie" oraz poczęstunek w myśl zasady "Czym chata bogata" - w gościnie u św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, a także inne liczne atrakcje.

Święto Rodziny w Bereście

Stowarzyszenie Miłośników Małej Ojczyzny Berest zaprasza w niedzielę 2 czerwca 2019 r., od godziny 16.00 do Domu Ludowego w Bereście na piknik rodzinny.

Siołkowa: Pasionie pod Rosochotkom

Gminny Ośrodek Kultury w Ptaszkowej zaprasza do fili GOK w Siołkowej na inscenizację zabaw z dzieciństwa naszych dziadków i pradziadków w wykonaniu najmłodszych z Zespołu Regionalnego „Echo Jaworza”. Impreza odbędzie się w niedziele 2 czerwca 2019 r., o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Korzeński Dzień Dziecka

2 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do Domu Kultury w Mogilnie, gdzie będą mieli okazję obejrzeć wybrane filmu. W programie pokaz iluzji i występ teatru z Nowego Sącza.

Skrudzina: Bieg Barana

Fundacja Na Ratunek zaprasza dorosłych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w biegu oraz dopingowania uczestników. Charytatywny Bieg Barana odbędzie się w najbliższa niedzielę 2 czerwca 2019 r. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznemu Fundacji czteroletniemu Wojtusiowi Komendzie z Barcic.

Uroczystość przekazania odtworzonego sztandaru 1 PSP 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Uroczystości rozpocznie msza św. w bazylice św. Małgorzaty o godz. 10.30. O godz. 11.45 na płycie Rynku odbędzie się przekazanie sztandaru. Na godz. 13 zaplanowano Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych żołnierzy 1 PSP w latach 1918 – 1920, a o godz. 13.30 w sądeckim Rynku odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pokaz sprzętu wojskowego. Nie zabraknie wojskowej grochówki o wielu atrakcji dla najmłodszych.

SOBOTA - NIEDZIELA

Krynica – Zdrój: Piknik historyczny

W nadchodzący weekend 1 i 2 czerwca 2019 r. w godzinach 10.00 do 18.00 na Krynickim Deptaku odbędzie się rodzinny piknik historyczny podczas którego zobaczymy grupy rekonstrukcji historycznych oraz pokazy umundurowania. Wstęp wolny.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Węgierska Wiosna Filmowa

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do Kina SOKÓŁ na coroczną prezentację najnowszych węgierskich filmów fabularnych oraz krótkometrażowych nie pokazywanych dotychczas w Polsce. Węgierska Wiosna Filmowa odbędzie się w dniach 29 maja – 2 czerwca 2019 r.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (31 maja - 6 czerwca)

RG r.gaj[email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu