Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
03/10/2019 - 14:20

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (4-6 października)

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny, Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Noc Bibliotek, a może Święto Kawy w Miasteczku Galicyjskim? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Święto Kawy w Miasteczku Galicyjskim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza w najbliższy piątek 4 października 2019 r. znawców i smakoszy kawy do Miasteczka Galicyjskiego na imprezę poświęconą kawie i sposobom jej przyrządzania. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.

Wystawa malarstwa Małgorzaty Kossakowskiej

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka wystawy Małgorzata Kossakowska zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa, który rozpocznie się w dniu 4 października 2019 roku o godzinie 17 w Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Ekspozycja malarstwa potrwa od 4 października do 31 października 2019 r.

SOBOTA

Noc Bibliotek

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. w godz. 16 do 21.

Stary Sącz: Noc w Bibliotece

Starosądecka Biblioteka Publiczna zaprasza w sobotę 5 października od godziny 17 do 22 na cykl imprez w ramach Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek 2019. Wstęp wolny.

Krynica – Zdrój: Mistrzostwa Małopolski WRPF

5 października 2019 r. w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju odbędą się Mistrzostwa Małopolski w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.

NIEDZIELA

Świnki 3 – spektakl dla dzieci

One są różowe, beztroskie i niezwykle ufne. On jest niespełnionym showmanem, któremu dodatkowo bardzo mocno nie idzie w biznesie, co tylko potęguje potężny głód. Mowa o bohaterach spektaklu „Świnki 3”. Kolorowe postacie opanują scenę kameralną przy ulicy Jagiellońskiej 36, już w najbliższą niedzielę, 6 października o godzinie 15.00.

Krynica – Zdrój: Jak w przedwojennym kabarecie

W niedzielę 6 października 2019 r. w krynickiej Pijalni Głównej odbędzie się premiera spektaklu muzycznego „Jak w przedwojennym kabarecie”. Będzie to gratka dla miłośników nigdy nie przebrzmiałych przebojów lat 20-tych, 30-tych i powojennych. Inspiracją do spektaklu była książka Ryszarda Marka Grońskiego. Spektakl rozpocznie się o godzinie 15. Wstęp wolny.

Zakończenie sezonu w Sądeckim Parku Etnograficznym

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza w najbliższą  niedzielę 6 października 2019 r. na imprezę kończącą sezon turystyczny w Sądeckim Parku Etnograficznym. W programie pokazy i warsztaty rzemiosła i sztuki ludowej, „Wesele Kasi” w wykonaniu Zespołu Regionalnego Nawojowiacy i wiele innych.

SOBOTA - NIEDZIELA

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na XXIII Jesienny Festiwal Teatralny. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 5 – 20 października.

PONIEDZIAŁEK

Jerzy Bralczyk – spotkanie autorskie

Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem. Spotkanie odbędzie się w sali reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim ratuszu w dniu 7 października 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 17.30  Wstęp wolny.

PIĄTEK - PONIEDZIAŁEK

33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu zaprasza, po raz 33,  na tygodniowy cykl wykładów i nabożeństw organizowanych w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenia będą się odbywać w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Sądeckiej Bibliotece Publicznej oraz w Kościele Świętego Kazimierza. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (4-10 października)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu